http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/rsz6zsujts4bqcoa.JPG Dve sekundy delili Iuventu Michalovce od piateho víťazstva v tomto ročníku WHIL, keďže exmichalovská Alica Kostelná v službách Poruby skórovala v čase 59:58 na konečných 22:22. Stalo sa tak v stredajšom predohrávanom stretnutí piateho kola WHIL medzi DHC Sokol Poruba a Iuventou Michalovce. Zverenky trénera Borysa Petrovského majú po náročnom programe uplynulých dní počas nasledujúceho víkendu voľno, doma ich najbližšie uvidíme v sobotu 1. novembra 2014, keď o 17.30 hod. privítajú v rámci šlágra jesennej časti WHIL úradujúceho českého majstra DHK Baník Most.

Iuventa v zápase, ktorý sa hral netradične v stredu, hoci Michalovce si už oba zápasy s kosovským Kastrioti v Pohári EHF počas uplynulého víkendu odohrali, po väčšinu súboja v Porube viedli, ale napokon sa museli zmieriť s remízou 22:22, hoci vyrovnávajúci gól inkasovali až dve sekundy pred koncom. Pre zverenky trénera Borysa Petrovského bol tento zápas už štvrtým v priebehu uplynulých siedmich dní a pre trojicu reprezentantiek Trehubova, Bačíková, Wollingerová už siedmim za ostatných jedenásť dní... V zostave Iuventy navyše chýbala zranená spojka Julia Kucher.

Úvod súboja vyšiel Iuvente náramne, po dvoch góloch Szollosiovej a jednom Levčenkovej viedla v 7. minúte 3:0 a až za tohto stavu sa podarilo skórovať domácej Tomašechovej - 1:3. Následne pridala Szollosiová svoj tretí gól (1:4) a potom videla dvojminútový trest Hruščáková, rozhodcovia pridali pokutový hod, ktorý však skvele chytajúca Gubiková domácej Marčíkovej chytila. Keď v 9. minúte pridala Bačiková piaty michalovský gól a Gubiková naďalej čarovala, vyžiadal si v 14. minúte tréner Poruby Ján Beňadik oddychový čas. Napriek tomu o minútu neskôr Trehubova pridala šiesty gól Iuventy a tá viedla po štvrťhodine hry celkom jasne 6:1. Poruba skórovala až v 17. minúte po desiatich minútach streleckého mlčania zásluhou krídelníčky Revajovej - 2:6. Strelecký prach však medzitým vyschol aj hráčkam slovenského majstra a Wollingerovej gól v 24. minúte (4:8) bol prvým michalovským z hry po dlhých pätnástich minútach. Poruba odpovedala ďalšími troma gólmi v rade a v 25. minúte Minarčíková znížila už na 7:8! Iuventa potom viedla 7:9 i 8:10, ale sľubný náskok  do kabín si mohla vypracovať tesne pred sirénou, keď agilná Szollosiová strelila regulárny jedenásty gól, ale rozhodcovia jej ho proti pravidlám neuznali. Polčas preto skončil výsledkom 8:10.

Po prestávke sa podarilo Švirákovej v 32. minúte znížiť z pokutového hodu - 9:10, ale následne odpovedala rovnakou mincou Trehubova - 9:11. Za stavu 10:12 chytila Zyková pokutový hod Marčíkovej. V 37. minúte skórovala Trehubova prvýkrát z hry (12:14), no jeden z kľúčových momentov nastal o minútu neskôr. Rozhodcovia vylúčili na dve minúty Tomašechovú a Trehubova nariadený pokutový hod strelila nad bránu... O chvíľu rozhodcovia neuznali gól Horňákovej kvôli prešľapu. Hneď po návrate Tomašechová znížila na 13:14, v 43. minúte Šviráková prvýkrát v zápase zabezpečila vyrovnaný stav (15:15), nuž a keď o dve minúty Minarčíková skórovala (16:15), vyžiadal si tréner Borys Petrovskyj oddychový čas. Ten jeho tím prebral, góly Krasko a Horňákovej vrátili Iuventu do vedenia (16:17), ale Minarčíková a po nej Tomašechová v 50. minúte znovu priklonili misky váh na domácu stranu (19:17). Keď zanedlho Krasko znížila na 19:18, vyžiadal si tréner Beňadik v 52. minúte druhý oddychový čas. Po ňom najprv vyrovnala Wollingerová a po nej Trehubova dvoma gólmi znovu získala Iuvente v 54. minúte dvojgólové vedenie - 19:21. O minútu neskôr si tréner Poruby Beňadik vyžiadal tretí oddychový čas v zápase. V 56. minúte síce Minarčíková znížila na 20:21, ale zakrátko Wollingerová Iuvente znovu vrátila dvojgólové vedenie - poslednýkrát v zápase. Po ňom najprv Kostelná v 58. minúte znížila na 21:22. Prakticky celú záverečnú minútu strávila Poruba v útoku a hoci rozhodcovia signalizovali pasivitu už poriadne dlho, „podržali“ Porubu v útoku až do času 59:56, kedy prísne vylúčili Krasko. Hneď po tom sa z nariadeného 9-metrového hodu podarilo vyrovnať Kostelnej. Tréner Iuventy Borys Petrovskyj si síce ešte stihol vziať oddychový čas, ale dve sekundy boli na dvojbodový zisk prikrátke...

Poruba - Michalovce 22:22 (8:10)

Pok. hody: 5/2 - 4/3, vylúčené: 2 - 3. Rozhodovali: M. Hanák a Pavlíček - 200 divákov.

DHC SOKOL: Roháčková, Doláková - Mýlková, Šviráková 7/2, Tomašechová 3, Maiwaelderová, Petra Adámková, Rechtorisová,  Chovancová, Minarčíková 5, Marčíková 2, Bělohoubková, Révajová 1, Kostelná 4.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Krebs - M. Holešová, Szollosiová 5, R. Vargová, Habánková, Horňáková 1, Nagyová, Hruščáková, Wollingerová 5, Krasko 2, Bačíková 2, Trehubova 6/3, Levčenko 1.

Zvyšné výsledky a program 5. kola WHIL: Olomouc - Most 18:24 (10:13), Písek - Slavia Praha 21:27 (10:16), ŠKP Bratislava - Veselí nad Moravou 19:37 (7:15), Šaľa - Partizánske 33:22 (17:12), Zlín - Prešov 25:17 (11:11).

Následujúci program:

6. kolo WHIL: IUVENTA - Most (sobota 1. novembra 2014 o 17.30 hod.),

7. kolo WHIL: ŠKP Bratislava - IUVENTA (sobota 8. novembra 2014 o 18.00 hod.),

8. kolo WHIL: IUVENTA - Slavia Praha (streda 12. novembra 2014 o 17.30 hod.),

1. zápas 3. kola Pohára EHF: IUVENTA - ASC Corona 2010 Brašov (sobota 15. novembra 2014 o 17.30 hod.),

9. kolo WHIL: Duslo Šaľa - IUVENTA (streda 19. novembra 2014 o 18.00 hod.),

2. zápas 3. kola Pohára EHF: ASC Corona 2010 Brašov - IUVENTA (nedeľa 23. novembra 2014 o 17.00 hod.).