http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/dii8h2i8ru5k5wzg.JPG Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy pokračujú v sérii presvedčivých víťazstiev a po jasných triumfoch so Stupavou (28:19) a v Prešove (23:38) si tentoraz hravo poradili doma aj so Šaľou, nad ktorou zvíťazili rozdielom pätnástich gólov 34:19, keď už do prestávky viedli 17:9. Zverenky trénera Maroša Vikartovského budú mať počas najbližšieho víkendu voľno kvôli reprezentačnej prestávke. Potom sa predstavia o dva týždne na palubovke Partizánskeho.

Zápas v minulej sezóne strieborného a bronzového tímu ligy mladších dorasteniek mal jednoznačný priebeh a dominovali v ňom hráčky domácej Iuventy. Tie mali výborný vstup, keď po dvoch góloch Karin Bačíkovej rýchlo viedli 2:0. Šaliankam sa síce podarilo v 6. minúte vyrovnať na 3:3 a v 12. minúte aj na 6:6, no to bolo poslednýkrát, čo bol zápas vyrovnaný. Od tohto momentu totiž začali, aj napriek vysokému počtu technických chýb, či nepremeneným šanciam, v zápase vládnuť domáce hráčky. Tie išli v 18. minúte do trojgólového vedenia 9:6, na čo lavička Dusla reagovala oddychovým časom. Ani ten však rozbehnutú Iuventu nezastavil. Po ňom totiž zaznamenala tri góly v rade a po presnom zásahu Nemčíkovej v 21. minúte viedli Michalovčanky 12:6. Do konca prvého dejstva zverenky trénera Maroša Vikartovského svoj náskok ešte natiahli na osem gólov, takže už po polčase nebolo za stavu 17:9 pochýb o víťazovi duelu.

Jeho priebeh sa nezmenil ani v druhom polčase. Domáce v ňom ihneď na úvod zaznamenali štvorgólovú šnúru a v 36. minúte už vyhrávali 21:9. Michalovčanky hrali veľmi dobre v obrane, z ktorej vychádzali do rýchlych protiútokov a nimi trestali každú jednu chýbu hráčok Dusla. Tie viedli v 43. minúte po góle Štefaníkovej už rozdielom pätnástich gólov - 26:11. Takýto gólový rozdiel ostal až do konca duelu, takže mladšie dorastenky zaznamenali výborný štart do súťaže a po troch kolách sú s plným počtom šiestich bodov na prvom mieste tabuľky.

Michalovce - Šaľa 34:19 (17:9)

Pok. hody: 9/4 - 2/2, vylúčené: 6 - 4. Rozhodovali: Šimko a Gedeon - 100 divákov.

IUVENTA: Muliková, Brhlíková - Holubová, Dilíková, K. Bačíková 10/3, K. Ondová 5/1, Solárová 4, Vancová 1, Štefáníková 5, Valkovičová, Kaločayová 2, Ľ. Nemčíková 1, Bajčiová 6.

DUSLO: Mozoľová - Vaneková 2, Kiššová, Kurňavová 4/1, Greštiaková 2, Slamková 6, Pappová 3, Bergendiová 1/1, Volenticsová 1.

Prečítané: 1584x