http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/fx4cnu8r7ys7cqcw.JPG PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom domácom vystúpení trinásteho ročníka spoločnej česko-slovenskej súťaže (WHIL) doma nad Sokolom Písek desaťgólovým rozdielom 34:24 (17:11) a upevnili si vedúcu priečku v tabuľke. Zverenky trénera Borysa Petrovského sa najbližšie predstavia o týždeň v sobotu 4. októbra 2014 o 17.00 hod. v zrekonštruovanej hale vo Veselí nad Moravou. Doma ich uvidíme až v predohrávanom súboji štvrtého kola WHIL v stredu 15. októbra 2014 proti DHK ZORA Olomouc.

Keďže zvlášť domáce stretnutia Iuventy s Pískom bývali v minulosti jednoznačnou michalovskou záležitosťou s dvojciferným rozdielom v skóre, aj tentoraz sa očakával pohodový zápas. Lenže aj keď desaťgólový rozdiel pri pohľade na konečný výsledok nepísanú kvótu splnil, Iuventa výkonom veľmi nepresvedčila.

Iuventa sa pritom do outsidera pustila zhurta, po polminúte otvorila skóre Hořnáková, pridali sa Trehubova a Bačíková. Súper mal najprv problém prekonať Krebsovú, ale potom sa presadila Michková a Písek v 8. minúte znížil na 4:2. Michalovce sa znovu rozbehli a v 13. minúte Horňáková zvýšila na rozdiel piatich gólov - 7:2. Od tohto momentu začali zverenky trénera Borysa Petrovského kopiť chyby, Písek dokázal znížiť na 8:5 i 9:6. V 20. minúte dokonca rýchlonohá Malá po ďalšej hrúbke domácich skorigovala na 9:7. Keď o dve minúty Vrabcová z pokutového hodu upravila na 11:9, vyžiadal si tréner Iuventy time-out. Ten zabral, pretože po ňom Iuventa skórovala štyrikrát za sebou a v 26. minúte viedla po góle Krasko už 15:9. Od tohto stavu každé z družstiev pridalo do prestávky po dva góly, a tak sa prvé dejstvo skončilo rezultátom 17:11.

Po zmene strán sa z brejku presadila Szollosiová, následne prišli gólové hody Hruščákovej, ktorá troma gólmi za sebou zvýšila v 39. minúte už na 23:14. Desaťgólového náskoku sa diváci dočkali v 43. minúte zásluhou Nagyovej, ktorá pas brankárky Zykovej premenila na stav 27:17. Tridsiaty gól vsietila s chuťou hrajúca Hruščáková (30:21) a napokon sa tento duel skončil výsledkom 34:24.

ŠTATISTIKA

Michalovce - Písek 34:24 (17:11)

Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčené: 6 - 3. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 700 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zyková Krebs - Kucher 2/1, M. Holešová 1, Szollosiová 5, Habánková 1, Horňáková 5, Nagyová 2, Hruščáková 8, Wollingerová, Krasko 2, Bačíková 2/1, Trehubova 6/2, Levčenko.

TJ SOKOL: Šíbrová - Vrabcová 7/3, Boorová 2, Součková 1, Michková 2, Rusfelová 2, Benešová, Talafousová, Bullová 2, Benešová, Pravdová 3/1, Šichmanová 2, Kalčíková, Malá 2, Palasová 1.

Zvyšný program 2. kola WHIL: Partizánske - Veselí n./M. 20:20 (7:12), Olomouc - Zlín 18:23 (7:11), Most - Šaľa 31:31 (15:17), Prešov - Písek ( preložené na 22. 2.), Slavia Praha - ŠKP Bratislava 31:17.

Následujúci program:

3. kolo WHIL: Veselí nad Moravou - IUVENTA (sobota 4. októbra 2014 o 17.00 hod.),

4. kolo WHIL: IUVENTA - Olomouc (streda 15. októbra 2014 o 17.30 hod.),

1. zápas 2. kola Pohára EHF: IUVENTA - KHF Kastrioti (sobota 18. októbra 2014 o 17.30 hod.),

5. kolo WHIL: Poruba - IUVENTA (streda 22. októbra 2014 o 18.00 hod.).

Prečítané: 2392x