http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/0nqjgdd5xsvc8maj.JPG Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom kole prvej ligy doma nad Stupavou presvedčivo 28:19 (18:9) a v súťažnej premiére nového ročníka si tak na konto pripísali prvé dva body. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa v najbližšom kole predstavia na pôde svojho východoslovenského rivala v Prešove, tento duel je na programe v piatok 26.septembra 2014 o 18.30 hod.

Zápas mladších dorasteniek priniesol kvalitnú mládežnícku hádzanú, o ktorú sa pričinili obidve družstvá. Lepšie začali domáce hráčky, ktoré po góloch Nemčíkovej a K. Bačíkovej rýchlo viedli 2:0. Stupave však odpovedala rovnakou mincou a v 5. minúte bol stav 2:2. Vyrovnaný výsledok svietil na svetelnej tabuli aj v 8. minúte, kedy bolo 4:4. Od tohto momentu sa však začali viac presadzovať domáce hádzanárky. Tie už v 20. minúte vyhrávali rozdielom piatich gólov (11:6) a po oddychovom čase ich trénera Maroša Viakrtovského natiahli polčasové vedenie až na deväť gólov - 18:9.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáce hráčky aj napriek dvom nepremeneným sedemmetrovým hodom vyhrávali v 38. minúte 20:11 a pohodovým krok tak kráčali k prvým dvom bodom. Nič na tom nezmenili ani nasledujúce minúty. Hostky sa síce snažili, no zakaždým doplatili na technické chyby, či nedokončené protiútoky. Michalovčanky si tak v pohode strážili výrazný náskok. V 47. minúte sa po góle Adriany Holejovej prvýkrát ujali desaťgólového vedenia (23:13). Hostkám sa síce v záverečných minútach podarilo mierne skorigovať vedenie Iuventy, keď Silvia Straková dávala minútu pred koncom na 27:19, posledné slovo v zápase však patrilo domácej Holejovej, ktorá svojím ôsmym gólom upravila konečný stav na 28:19.

Michalovce - Stupava 28:19 (18:9)

Pok. hody: 5/3 - 4/1, vylúčené: 3 - 4. Rozhodovali: Cibere a Palovčák - 100 divákov.

IUVENTA: Brhlíková, Babincová, Mulíková - Holubová 3, Dilíková, K. Bačíková 3, A. Holejová 8/2, D. Kaločayová, M. Kocanová 4/1, Solárová 2, Vancová, Štefáníková 3, Ľ. Nemčíková 3, Bajčiová 2.

TATRAN: Kubovičová, Plávová - Huňárová, Yildizová, Raffasederová 4/1, L. Kovácsová 7, Kaláberová 1, R. Gašpareková, Straková 2, Drennerová, Popovičová, Richterová 1, Puškáčová 1, I. Gašpareková 3.

Prečítané: 1523x