http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/r7iarkeomgbuqney.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce neuspeli ani vo svojom treťom zápase na turnaji Champions Trophy v rumunskom Baia Mare, keď v súboji o piate miesto prehrali so slovinským RK Krim Mercator Ľubľana najtesnejším rozdielom 27:28. Zverenky trénera Borysa Petrovského tak na kvalitne obsadenom turnaji skončili na poslednom šiestom mieste. Víťazom Champions Trophy sa stali domáce hádzanárky, ktoré vo finále pokorili FTC Rail Cargo Hungaria Budapešť 29:27 (14:13), tretie miesto si vybojovali hráčky Astrachane, ktoré zase vo vyrovnanom dueli zdolali ďalšieho ruského zástupcu Rostov na Done až po strelách zo značky pokutového hodu. Iuventa sa najbližšie predstaví na turnaji v Nowom Saczi.

Iuventa mala katastrofálny vstup do zápasu o piate miesto. Účastník skupinovej fázy Ligy majstrov totiž v 8. minúte viedol 6:0 a tréner Petrovskyj reagoval oddychovým časom. Hneď po ňom zaznamenala v 9. minúte Levčenková prvý gól Iuventy a tá sa následne rozbehla. Krasko v 12. minúte znižovala na 3:7 a po góle Nagyovej o päť minút neskôr už Michalovčanky prehrávali iba rozdielom troch gólov (6:9). Takýto gólový rozdiel ostal aj v ďalších minútach prvého polčasu, a tak Ľubľana viedla po prvej tridsaťminútovke 16:13.

Hneď v úvode druhého dejstva Horňáková znížila na 14:16 a na začiatku 40. minúty Trehubová gólom zo sedmička znížila už iba na rozdiel jedného gólu - 16:17. Následne ale Slovinky dvakrát kontrovali a za stavu 16:19 si tréner Borys Petrovskyj zobral oddychový čas. Hneď po ňom rovnakou mincou kontrovala aj Iuventa a Trehubová v 47. minúte opäť znížila na rozdiel jedného gólu (18:19). O dve minúty neskôr bolo po druhom góle Olšovskej v rade vyrovnané (21:21) a v 50. minúte sa po presnom zásahu Krasko Iuventa dostala po prvýkrát do vedenia - 22:21. Michalovčanky vyhrávali rozdielom jedného gólu aj päť minút pred koncom, kedy Holešová upravila na 25:24, no potom doplatili na nepremenené šance. V poslednej päťminútovke totiž zahodili dve čisté šance a k tomu za stavu 25:25 počas vlastnej presilovky aj dve sedmičky (Trehubova a Krasko), čo malo za dôsledok, že Slovinky otočili výsledok vo svoj prospech a po výhre 28:27 obsadili na Champions Trophy piate miesto.

Michalovce - Ľubľana 27:28 (13:16)

Pok. hody: 4/2 - 7/6. Vylúčené: 4 - 6. ČK: 60. min. Hrnčič (Ľubľana - za tri vylúčenia). Rozhodovali: Dinata - Hendrea (obaja Rumunsko). Divákov: 300.

IUVENTA: Krebsová, Zyková, Gubiková - Holešová 1, Kišíková, Szöllösiová, Habanková 1, Horňáková 2, Nagyová 2, Krasko 7, Hruščáková, Bačíková 1, Olšovská 3, Trehubová 8/2, Levčenko 2.

RK KRIM MERCATOR: Štefanišin, Marinček - Jurič, Lukovič 1, Čečková 1, Zrimšek, Hrnčič, Goudjo, Bajramovská 11/3, Beganovič 1, Lambevská, Koren 4/1, Jankovič, Gregorc 3, Barič 6/1. Urbančič.

Ostatné výsledky zápasov o umiestnenie
O 3. miesto: Rostov na Done - Astrachanočka Astrachaň 31:31 (10:15) - 35:36 po sedmičkách
Finále: HCM Baia Mare - FTC Rail Cargo Hungaria Budapešť 29:27 (14:13)