http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/r7iarkeomgbuqney.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce neuspeli ani vo svojom treťom zápase na turnaji Champions Trophy v rumunskom Baia Mare, keď v súboji o piate miesto prehrali so slovinským RK Krim Mercator Ľubľana najtesnejším rozdielom 27:28. Zverenky trénera Borysa Petrovského tak na kvalitne obsadenom turnaji skončili na poslednom šiestom mieste. Víťazom Champions Trophy sa stali domáce hádzanárky, ktoré vo finále pokorili FTC Rail Cargo Hungaria Budapešť 29:27 (14:13), tretie miesto si vybojovali hráčky Astrachane, ktoré zase vo vyrovnanom dueli zdolali ďalšieho ruského zástupcu Rostov na Done až po strelách zo značky pokutového hodu. Iuventa sa najbližšie predstaví na turnaji v Nowom Saczi.

Iuventa mala katastrofálny vstup do zápasu o piate miesto. Účastník skupinovej fázy Ligy majstrov totiž v 8. minúte viedol 6:0 a tréner Petrovskyj reagoval oddychovým časom. Hneď po ňom zaznamenala v 9. minúte Levčenková prvý gól Iuventy a tá sa následne rozbehla. Krasko v 12. minúte znižovala na 3:7 a po góle Nagyovej o päť minút neskôr už Michalovčanky prehrávali iba rozdielom troch gólov (6:9). Takýto gólový rozdiel ostal aj v ďalších minútach prvého polčasu, a tak Ľubľana viedla po prvej tridsaťminútovke 16:13. 

Hneď v úvode druhého dejstva Horňáková znížila na 14:16 a na začiatku 40. minúty Trehubová gólom zo sedmička znížila už iba na rozdiel jedného gólu - 16:17. Následne ale Slovinky dvakrát kontrovali a za stavu 16:19 si tréner Borys Petrovskyj zobral oddychový čas. Hneď po ňom rovnakou mincou kontrovala aj Iuventa a Trehubová v 47. minúte opäť znížila na rozdiel jedného gólu (18:19). O dve minúty neskôr bolo po druhom góle Olšovskej v rade vyrovnané (21:21) a v 50. minúte sa po presnom zásahu Krasko Iuventa dostala po prvýkrát do vedenia - 22:21. Michalovčanky vyhrávali rozdielom jedného gólu aj päť minút pred koncom, kedy Holešová upravila na 25:24, no potom doplatili na nepremenené šance. V poslednej päťminútovke totiž zahodili dve čisté šance a k tomu za stavu 25:25 počas vlastnej presilovky aj dve sedmičky (Trehubova a Krasko), čo malo za dôsledok, že Slovinky otočili výsledok vo svoj prospech a po výhre 28:27 obsadili na Champions Trophy piate miesto.

Štatistika

Michalovce - Ľubľana 27:28 (13:16)

Pok. hody: 4/2 - 7/6. Vylúčené: 4 - 6. ČK: 60. min. Hrnčič (Ľubľana - za tri vylúčenia). Rozhodovali: Dinata - Hendrea (obaja Rumunsko). Divákov: 300.

IUVENTA: Krebsová, Zyková, Gubiková - Holešová 1, Kišíková, Szöllösiová, Habanková 1, Horňáková 2, Nagyová 2, Krasko 7, Hruščáková, Bačíková 1, Olšovská 3, Trehubová 8/2, Levčenko 2.

RK KRIM MERCATOR: Štefanišin, Marinček - Jurič, Lukovič 1, Čečková 1, Zrimšek, Hrnčič, Goudjo, Bajramovská 11/3, Beganovič 1, Lambevská, Koren 4/1, Jankovič, Gregorc 3, Barič 6/1. Urbančič.

Ostatné výsledky zápasov o umiestnenie
O 3. miesto: Rostov na Done - Astrachanočka Astrachaň 31:31 (10:15) - 35:36 po sedmičkách
Finále: HCM Baia Mare - FTC Rail Cargo Hungaria Budapešť 29:27 (14:13)

Konečné poradie:
1. HCM Baia Mare (Rumunsko)
2. FTC Rail Cargo Hungaria (Maďarsko)
3. Astrachanočka Astrachaň (Rusko)
4. Rostov na Done (Rusko)
5. RK Krim Mercator Ľubľana (Slovinsko)
6. Iuventa Michalovce (Slovensko)

Individuálne ocenenia:
Fair play: Iuventa Michalovce
Najlepšia strelkyňa: Mirjeta Bajramovska (RK Krim Mercator Ľubľana - 26 gólov)
Najlepšia brankárka: Paula Ungureanu (HCM Baia Mare)
Najlepšia hráčka: Nerea Pena (FTC Rail CargoHungaria)
Najlepšie brániaca hráčka: Anastiasia Lobach (HCM Baia Mare)

Sedmička turnaja
Brankárka: Paula Ungureanu (HCM Baia Mare)
Ľavé krídlo: Camilla Herrem (HCM Baia Mare)
Ľavá spojka: Zsuzsanna Tomori (FTC Rail Cargo Hungaria)
Stredná spojka: Ekaterina Ilina (Rostov na Done)
Pravá spojka: Anna Vyakhireva (Astrachanočka Astrachaň)
Pravé krídlo: Yuliya Managarova (Rostov na Done)
Pivot: Piroska Szamoranszki (FTC Rail Cargo Hungaria)

Zdieľaj

Prečítané: 1129x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max