http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/dq533ftfuj4gpfjx.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali aj vo svojom druhom zápase základnej skupiny na turnaji Champions Trophy v rumunskom Baia Mare, keď tentoraz nestačili na ruskú Astrachanočku Astrachaň, ktorej podľahli hladko 27:41 (15:25). Zverenky trénera Borysa Petrovského tak v skupine obsadia tretiu priečku a v nedeľu sa o 9.00 predstavia v súboji o piate miesto, kde bude ich súperom slovinský RK Krim Mercator Ľubľana.

Michalovčanky neuspeli ani v druhom zápase na kvalitne obsadenom turnaji, keď ani do tretice v priebehu týždňa nedokázali vyzrieť na ruskú Astrachanočku Astrachaň. Tej podľahli doma na Memoriáli Tomáša Jakubču, následne na ňu nestačili ani v stredajšom prípravnom súboji a tretikrát jej podľahli aj teraz. Už po tridsiatich sekundách hry ruský klub viedol 2:0, no Iuvente sa zásluhou dobre hrajúcej Bačíkovej podarilo v 4. minúte vyrovnať (2:2). Tá istá hráčka v 10. minúte znižovala na 4:5 a Iuventa bola v hre aj v 15. minúte, kedy Horňáková dávala na 8:9. Michalovčanky vtedy držala nad vodou hlavne brankárka Zyková, no následne prišla oslabovka, ktorú Rusky využili na strelenie dvoch gólov a od stavu 8:11 začal Astrachaň svoj gólový náskok naťahovať. Ten narástol do konca prvého polčasu na desať gólov a ani v druhom dejstve Michalovčanky príliš favorita nepotrápili.

Rusky totiž mali výborný vstup do druhej tridsaťminútovky, keď trestali každú jednu chybu Iuventy rýchlym protiútokom. V 36. minúte vyhrávali po góle Rachitelevy o trinásť gólov (28:15), o päť minút neskôr bol presnom zásahu Goršenini rozdiel v skóre už pätnásťgólový (32:17). Iuvente slúži ku cti, že si zahrala každá jedna hráčka a pozitívom bol výkon troch spojok Krasko - Bačíková - Trehubová, ktoré dokopy zaznamenali osemnásť presných zásahov.

Michalovce - Astrachaň 27:41 (15:25)

Pok. hody: 4/4 - 5/4. Vylúčené: 3 - 5. Rozhodovali: Tinata - Embrea (obaja Rumunsko), 200 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Zyková, Gubiková - Holešová, Kišíková, Szöllösiová, Habanková 2, Horňáková 3, Nagyová 1, Krasko 6/2, Hruščáková, Bačíková 6, Olšovská 3, Trehubová 6/2, Levčenko.

ASTRACHANOČKA: Anoškyna, Trusová - Sisenová 1, I. Žilinskaite 4, Smirnova 1, Gončarova 3, Kuznecova 8, Ivanová 1, Goršenina 2, Vyakhireva 4/1, V. Žilinskaite 2, Rachiteleva 8, Tarasova 1, Klimenko, Ilyina 4, Yezhykava 2.