http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/6454gqh0vqt8ek8o.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali vo svojom prvom zápase na Champions Trophy v rumunskom Baia Mare s maďarským Ferencvarosom Budapešť hladko 25:40 (12:22). Zverenky trénera Borysa Petrovského odohrajú v základnej skupine na turnaji v Baia Mare ešte jeden zápas, keď si v sobotu o 9.00 zmerajú sily s ruskou Astrachanočkou Astrachaň.

Skóre zápasu síce otvorila Tatiana Trehubová, no jeho vývoj naplno držali vo svojich rukách hráčky favorizovaného Ferencvárosu. Vyrované skóre ostávalo do 8. minúty, kedy Levčenko vyrovnávala na 4:4. Od tohto momentu sa Maďarky gólovo odtrhli. Vertén dávala v 14. minúte na 12:6 a po góle Steinbachovej v 23. minúte na 17:7 si zobral tréner Iuventy Borys Petrovskyj oddychový čas. Desaťgólový rozdiel však ostal až do konca prvého polčasu. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Maďarky naďalej diktovali tempo hry a dlhou cestou unavené hráčky Iuventy s nimi nedokázali držať krok. Ferencváros počas neho viedol už o sedemnásť gólov. V samom závere Levčenková s Trehubovou síce skorigovali vedenie favorizovaného tímu, no posledné slovo patrilo Španielke Neree Pene, ktorá zarovno s časom stanovila zápasové skóre na 40:25.

Michalovce - Budapešť 25:40 (12:22)

Pok. hody: 3/2 - 1/0. Vylúčené: 4 - 1. Rozhodovali: Nastase a Stancu (obe Rumunsko). Divákov: 1500.

IUVENTA: Krebsová, Zyková, Gubiková - Holešová, Kišíková 1, Szöllösiová 1, Habanková, Horňáková 3, Nagyová 1, Krasko 2/1, Hruščáková - Tobiašová 3, Bačíková 4, Olšovská 1, Trehubová 5/1, Levčenko 4.

FTC RAIL CARGO: Szikora, Tomaševič - Cifra 2, Szarka 4, Vertén 6, Szucsanszki 4, Meszároš 1, Steinbach 4, Kovacsicz 3, Tóth 6, Tomori 2, Szuch 2, Pena 2, Lukács 1, Szamoransky 3.

Prečítané: 1057x