http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/ycmt5rqhr3dwzivz.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení na 21. ročníku Memoriálu Tomáša Jakubča nad maďarským DVSC Debrecen 27:24, hoci do polčasu prehrávali rozdielom troch gólov 10:13. Zverenky trénera Borysa Petrovského tak obsadili na domácom turnaji tretie miesto. O víťazovi Memoriálu Tomáša Jakubča sa rozhodne v záverečnom súboji dosiaľ nezdolaných tímov medzi rumunským Baia Mare a ruskou Astrachanočkou Astrachaň.

Domáce hádzanárky podali vo svojom poslednom vystúpení na turnaji najslabší výkon, no aj ten im stačil paradoxne na víťazstvo. V prvom polčase súboja po dvoch dňoch bezbodových tímov dominovali hráčky Debrecenu. Iuventa začala lepšie. V 8. minúte po presnom zásahu Horňákovej vyhrávala 6:2 a na tento stav lavička hostí zareagovala oddychovým časom. Hneď po ňom hostky kontrovali dvoma gólmi v rade, no v 13. minúte bolo po presnom zásahu Trehubovej zo sedmičky 8:5 v prospech Iuventy. Následne však prišla štrnásťminútovka bez gólu, čo Debrecen využil na otočenie výsledku vo svoj prospech. Šnúrou šiestich gólov viedol maďarský klub v 26. minúte 11:8 a trojgólové vedenie si udržal až do konca prvého polčasu.

Aj na začiatku druhého dejstva mali navrch hosťujúce hráčky. Tie v 36. minúte po góle Evy Kelemen už vyhrávali päťgólovým rozdielom (17:12) a zdalo sa, že zápas pohodlne dovedú do víťazného konca. Iuventa ale zapla na vyššie obrátky a šnúrou troch gólov sa vrátila do zápasu. Habánkova znížila v 39. minúte na 15:17 a všetko tak bolo razom otvorené. Domácim hráčkam narástli krídla. Výborným výkonom vynikala hlavne pivotka Horňáková, ktorá v druhom dejstve zaznamenala sedem presných zásahov. Navyše v bráne sa chytila aj Oleksandra Krebsová a súper tak odrazu nevedel, kam skôr skočiť. Za stavu 16:18 si hosťujúca lavička zobrala v 41. minúte oddychový čas, ani ten však rozbehnuté Michalovčanky nezastavil. V 45. minúte sa Kucherovej podarilo vyrovnať na 19:19 a o tri minúty neskôr už Zemplínčanky po góle Horňákovej viedli (21:20). Keď v 50. minúte dala Sofia Nagyová na 23:21, lavička hostí opäť reagovala oddychovým časom, ten však nič nezmenil na tom, že Iuventa nakoniec dotiahla zápas do víťazného konca. Jej víťazstvo 28:25 symbolicky v poslednej minúte pečatila najlepšia strelkyňa turnaja Tatiana Trehubová.

Michalovce - Debrecen 27:24 (10:13)

Pok. hody: 5/3 - 4/3, vylúčené: 3 - 5, Rozhodovali: Cipov a Klus - 400 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Gubiková, Zyková - Holešová, Kucher 1, Kišiková, Szollosiová 2, Krasko 1, Habánková 2, Horňáková 9, Nagyová 1, Bačíková, Olšovská, Trehubová 7/3, Levčenko 4.

DVSC: Horváth-Pásztor, Makai - M. Karnik, Szilágyi 1, Varsányi 1, Voros 2, Gorilska 3, Bárany 1, Sopronyi 4/2, Slakta, Som 1, Kelemen 5, Sz. Karnik 1/1, Klikovac 5.

Predchádzajúce výsledky:

Iuventa Michalovce - Astrachanočka Astrachaň 24:27 (12:11), DVSC Debrecen - HCM Baia Mare 32:34 (15:21), DVSC Debrecen - Astrachanočka Astrachaň 18:36 (6:21), Iuventa Michalovce - HCM Baia Mare 23:26 (14:13).