http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/3ef8w0puc7czuhxz.JPG Rumunský majster HCM Baia Mare vstúpil do 21. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubču víťazstvom nad maďarským DVSC Debrecen tesným víťazstom 34:32 a podľa očakávania si pripísal do tabuľky prvé dva body. Memoriál pokračuje večernými zápasmi, o 16.30 hod. medzi Astrachaňou a Debrecínom, nuž a od 18.30 hod. vyzve domáca Iuventa rumunského šampióna HCM Baia Mare.

Sobotňajší predpoludňajší zápas priniesol zaujímavú hádzanú, ktorej chýbala akurát lepšia divácka kulisa. Úvod bol z oboch strán vyrovnaný. V 8. minúte si za stavu 5:5 tréner Debrecenu József Varga zobral oddychový čas, no tým paradoxne pomohol k rozbehnutiu svojmu súperovi. Baia Mare totiž hneď po ňom kontrovalo troma gólmi v rade, keď sa dvakrát presadila strelecky disponovaná Camilla Herrem a raz Lilyia Artshiukovič, a rumunský majster tak rázom viedol v 12. minúte 8:5. Favorit stretnutia zvyšoval svoje vedenie aj v ďalších minútach prvého polčasu a to nárastlo až na polčasový šesťgólový rozdiel (21:15).

Aj v druhom dejstve sa hrala zaujímavá hádzaná. Baia Mare síce hneď na úvod zaznamenalo tri góly a v 33. minúte vyhrávalo už o deväť gólov (24:15), v ďalších minútach však aj vinou toho, že ich tréner Costica Buceschi prestriedal, Debrecen začal gólový deficit sťahovať. Päť minút pred koncom sa jeho hráčkam podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov (28:30), favorit však drámu nepripustil a po výhre 34:32 získal prvé dva body do tabuľky.

Debrecen - Baia Mare 32:34 (15:21)

Pok. hody: 2/1 - 3/3, vylúčené: 3 - 5, navyše ČK: 51. Barany (DVSC, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Klus a Cipov - 200 divákov.

DVSC: Horváth-Pásztor, Makai - M. Karnik 1, Szilágyi 1, Varsányi 2, Voros 4/1, Gorilska 4, Bárany 3, Sopronyi 3, Slakta 2, Klikovac 6, Som, Kelemen 5, Lajtos, Sz. Karnik 1.

HCM: Arenhart Cetateanu - Do Nascimento 2, Geiger 3, Szucs 2, Artshiukovič 6/1, Georgijevska 3/1, Makeeva 4, Marin 2/1, Tatar 1, Davydenko 2/1, Herrem 8, Tiron 1.