http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/hwiaydthnkgd8rj8.JPG Hádzanárky michalovskej Iuventy zvládli rozhodujúci piaty finálový duel so Šaľou, keď zvíťazili 28:27, v celej sérii 3:2 na zápasy, a mohli sa tak radovať zo siedmeho majstrovského titulu. A stali sa prvým klubom v histórii spoločnej slovensko-českej súťaže, ktorý v jednej sezóne získal tri trofeje - vyhrali WHIL, Slovenský pohár aj národný titul.

Herne boli lepší

Rozhodujúce finále sa hralo vo skvelej atmosfére a aj zápas mal svoju kvalitu. Prvý polčas zvládli domáce hráčky na výbornú, vyhrali ho o sedem gólov a zdalo sa, že bez problémov dokráčajú v obhajobe prvenstva. Avšak z jasného duelu bola poriadna dráma so šťastným koncom pre Michalovčanky. „Nebol to ľahký súboj. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, v prvom sme dominovali, ale potom sme sa akoby zľakli víťazstva. Nepremieňali sme šance, niečo pochytala aj Krebsová. Ukázala to, čo sme ju tu my za dva a pol roka naučili. Keby ju Šaľa nemala, tak prehrá o desať gólov. Herne sme boli lepším družstvom a vyhrali zaslúžene,“ skonštatoval po stretnutí šťastný kormidelník Iuventy Ján Packa. Kedy začal veriť, že jeho zverenkám už titul neunikne? „Keď už boli asi dve minúty do konca, tak už som nepochyboval o tom, že to dotiahneme do víťazného konca.“

Ušili dobrú taktiku

Po dvoch porážkach na šalianskej palubovke žlto-modré zdvihli hlavy, čo potvrdili svojím výkonom predovšetkým v úvodnom dejstve hry, v ktorom súpera prevalcovali. „Celý týždeň som rozmýšľal nad taktikou, ktorou by sme Šaľu zdolali. Myslím si, že sme to dobre uhrali. Nevedeli sa presadiť cez našu výbornú obranu, za ktorou stála výborná Gubiková. Odhalili sme všetky ich silné stránky, hrali sme krajšiu hádzanú ako súper. Škoda len, že v druhom polčase sme dostali niekoľko lacných gólov, ktoré nemuseli byť, mohli sme ten zápas mať pod kontrolou. Po prestávke sme sa snažili hrať na remízu, pretože v play-off sa nehrá na výsledky, ale na víťazstvá. A podarilo sa nám to uhrať,“ dodal J. Packa, ktorý s Iuventou získal už tretí majstrovský titul. A prvýkrát ho družstvo oslavovalo na vlastnej pôde, pretože predchádzajúcich šesť zakaždým slávilo u súpera.

Zdroj: Denník Korzár

Zdieľaj

Prečítané: 833x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max