http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/bk2rfsnuqyxih6fw.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri 21. kola svojej najvyššej súťaže nad tímom MHK Bytča 32:26 (14:14) a potvrdili tak svoje dominantné postavenie v súťaži. Zverenky trénera Františka Urbana čaká ešte v tejto sezóne prvej ligy záverečný duel, ktorý absolvujú počas nasledujúceho víkendu v Košiciach proti Bernolákovej. O dva týždne sa potom predstavia na druhom ročníku Česko-slovenského pohára v Šali.

Zápas medzi dvoma poprednými tímami ligy starších dorasteniek veľa hádzanárskej krásy nepriniesol. Lepšie ho záčali domáce hráčky, ktoré na začiatku pätnástej minúty vyhrávali po góle Barátovej trojgólovým rozdielom - 7:4. Hostky však následne odpovedali troma gólmi v rade a po presnom zásahu Vaninovej bol v 19. minúte stav 7:7. Vyrovnaný stav bol aj v 21. minúte, kedy si za stavu 8:8 zobral tréner Iuventy František Urban oddychový čas, ale aj na sklonku 23. minúte, kedy Bajčiová vyrovnávala na 10:10. Vzápätí sa presne trafili Šimková s Barátovou a zdalo sa, že staršie dorky Iuventy dotiahnú prvý polčas s mierným náskokom (12:10). Opak bol však pravdou, keďže v rozpätí 26. a 28. minúty zaznamenali hostky tri góly v rade a po presnej strele Gajdošílovej vyhrávali 13:12. Úplny záver prvého dejstva vyšiel lepšie Iuvente, keď v záverečných sekundách vyrovnávala Dziurová na polčasových 14:14.

Druhé dejstvo už absolútne ovládli domáce hádzanárky, ktoré tak potvrdili svoje postavenie v tabuľke. Hneď v úvode išli do trojgólového vedenia, keď Lešková dávala v 36. minúte na 18:15. Viacgólový náskok si zverenky trénera Františka Urbana udržiavali aj v nasledujúcich minútach stretnutia. Za stavu 22:19 si zobrala lavička hostí v 41. minúte oddychový čas, ani ten však rozbehnutú Iuventu nezastavil. Presne v polovici druhého polčasu sa totiž ujali domáce po góle Barátovej šesťgólového vedenia (26:20) a to si udržali až do záverečného hvizdu rozhodcovskej dvojice. Staršie dorastenky tak síce hrou príliš neoslnili, no aj napriek tomu zaznamenali pomerne vysoké víťazstvo 32:26.

Michalovce - Bytča 32:26 (14:14)

Pok. hody: 4/3 - 3/2 , vylúčené: 1-1 . Rozhodovali: Bruncová a Soláriková - 100 divákov.

IUVENTA: Hurčíková, Ferenčíková, Čičáková - Lešková 4, Dziurová 3, Chorovská 1, Danková 3, Šimková 4/1, Barátová 6/2, Kniežová 2, Ščerbáková 3, Bajčiová 6.

MHK: Maňová - Kmošenová 1, Hanulíková, Vaninová 4, Ren. Záhumenská 4, Rad. Záhumenská 1, Šichmanová 6/1, Gajdošíková 8/1, Pastorková 2.

Prečítané: 1617x