http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/5y5timsbm45nqfqh.JPG Mladšie dorastenky Iuventy Michalovce zvíťazili v 19. kola svojej najvyššej súťaže nad tabuľkovým susedom UDHK Nitra hladko 35:27 (16:10) a udržali si tak šance na umiestnenie v prvej trojke. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa najbližšie predstavia v predohrávanom stretnutí 20. kola v Prešove, tento duel je na programe vo štvrtok 8. mája 2014 o 13.00 hod.

Doslova štvorbodový súboj tabuľkových susedov začali lepšie domáce Michalovčanky. Tie sa rýchlo ujali vedenia 2:0, no vzápätí prišla trojgólová šnúra UDHK (2:3) a tréner Iuventy Maroš Vikartovský reagoval oddychovým časom. Ten jeho zverenky nabudil, keďže rýchlo zmazali jednogólové manko a v 12. minúte sa po góle Kocaníkovej opäť ujali vedenia (5:4). Hneď nato skórovali aj Barátová, Grobelníková a opäť Kocaníková, a za stavu 8:5 si zobrala oddychový čas aj lavička hostí. Hráčky UDHK hneď po oddychovom čase znížili dvoma gólmi Juríkovej (8:6), hneď nato však prišla štvorgólová šnúra domácich a tie viedli na začiatku 26. minúty o šesť gólov 14:8. Šešťgólový náskok si zverenky trénera Maroša Vikartovského udržali až do konca prvého polčasu - 16:10.

Ani v tom druhom nenašli hostky recept na hru michalovskej Iuventy. Hneď v jeho úvode zatrúbila do útoku Mária Kocanová (17:10) a po góle Barátovej v 37. minúte bolo 19:12. Hostky sa ale nevzdávali, využili chvíľkové poľavenie Iuventy a v 40. minúte prehrávali iba o päť gólov (20:15). Hneď nato však prišiel ďalší trojgólový uragán Iuventy a za stavu 23:15 si lavička Nitry brala ďalší oddychový čas. Ani ten však už rozbehnutú Iuventu nezastavil, keďže v 45. minúte po góle Bajčiovej jej hráčky vyhrávali už rozdielom desiatich gólov (26:16) a takýto náskok si udržiavali až do 50. minúty. V záverečnej desaťminútovke prišlo z ich strany poľavenie, čo hostky využili na mierne skorigovanie, no aj tak z toho bola vysoká osemgólová výhra domáceho celku - 35:27.

Michalovce - Nitra 35:27 (16:10)

Pok. hody: 4/2 - 2/1, vylúčené: 3- 3. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 50 divákov.

IUVENTA:  Muliková, Babincová - Diliková, M. Kocanová 3/1, Solárová 4, Michalková 3, Soročinová 3, Paľová 2, Bajčiová 6/1, Barátová 3, Grobelníková 4, Štefaníková 1, Kocaníková 6.

UDHK: Musáková, Mesárošová - Škoricová 1, Selecká 4, Šinkovičová 5/1, Korcová 1, Nemčíková 4, Boszorádová 1, Juríková 9, Bosáková 2.

Prečítané: 1701x