http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/gvmcxtjsxc27uxxw.JPG Dva týždne po skončení základnej časti 12. ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) sa v oboch krajinách začnú počas víkendu boje o titul. V SR a na rozdiel od vlaňajška aj v ČR (minulý rok sa namiesto vyraďovacej časti hrala nadstavba) sa pokračuje národným play-off. Do semifinále postúpili štyri najlepšie tímy z dlhodobej časti sezóny 2013/2014. Na Slovensku je zloženie kvarteta najlepších aj vzhľadom na počet slovenských účastníkov rovnaké ako vlani, v Česku si Slavia Praha, Most a Poruba zopakovali lanskú účasť v elitnej štvorke, Zlín sa do nej vrátil po ročnej pauze, keď nahradil Veselí. V sobotu a nedeľu (26. a 27. 4.) sú na programe úvodné zápasy semifinále.

V "slovenskej" vyraďovacej časti sú rovnaké dvojice ako pred rokom. Iuventa Michalovce sa opäť stretne s ŠKP Piccard Senec a HK Slávia Partizánske s HK Slovan Duslo Šaľa. Jedinou zmenou je, že Partizánčanky skončili v dlhodobej časti tentoraz pred Šaliankami a vzájomnú sériu začnú v domácom prostredí. Suverénnym favoritom je opäť Iuventa Michalovce, ktorá obhajuje minuloročný titul a má šancu dosiahnuť víťazný hetrik v tejto sezóne. V nej sa Zemplínčanky tešili z trofejí v Slovenskom pohári i WHIL. Pre zverenky trénera Jána Packu by nemal byť problém zvládnuť seneckú prekážku, v predchádzajúcich dvoch rokoch vyradili ŠKP Piccard 3:0 na zápasy, navyše v porovnaní s vlaňajškom sa súper oslabil. "Pre nás to budú tréningové duely, Senec nás príliš nepreverí. Dúfam, že to dopadne ako minulý rok a vyraďovacou časťou prejdeme bez prehry. Určite to bude veľmi náročné, keďže naši súperi sa zlepšili a najmä vo finále nás nič ľahké nečaká," uviedol pre Noviny Zemplína kouč Iuventy Packa.

Zaujímavejšiu zápletku bez favorita ponúknu HK Slávia Partizánske s HK Slovan Duslo Šaľa. V tabuľke základnej časti WHIL ich delil jeden bod a mali vyrovnanú bilanciu vzájomných duelov (30:35 a 25:24). Sila partizánskeho družstva je v reprezentantkách Klaudii Michnovej (so 143 gólmi tretia najlepšia strelkyňa WHIL), Andrei Kertészovej, Selme Blažekovej či brankárke Simone Súlovskej. Na druhej strane vyrovnanejší a širší káder tiež s viacerými hráčkami národného tímu hovorí v prospech šalianskeho klubu.

V Česku je semifinálovým šlágrom súboj dvoch ostatných majstrov: DHK Baník Most si zmeria sily s DHC Sokol Poruba. Z najvýhodnejšej pozície ide do play-off DHC Slavia Praha vďaka vydarenému finišu v základnej časti. Jeho súperom bude HC Zlín, ktorý medzi štvoricu semifinalistov prekĺzol v poslednom kole. Súboje o medaily v ČR budú zaujímavé aj z toho pohľadu, že tri kluby vedú slovenskí kormidelníci - Tomáš Hlavatý (Slavia), Ján Beňadik (Poruba), Peter Sabadka (Zlín) a na lavičke Mosta sedí kouč reprezentácie žien SR Dušan Poloz. Navyše, v kádri každého z účastníkov semifinále figurujú Slovenky.

V slovenskom i českom play-off sa semifinále (1. - 4. a 2. - 3.), finále a o 3. miesto hrá na tri víťazné stretnutia (najskôr dva duely i prípadný piaty na palubovke lepšie umiestneného tímu). V ČR čaká na tímy na 5. - 8. mieste - Olomouc, Veselí, Písek a Jindřichov Hradec - tzv. play-out. O udržanie teda budú hrať vyraďovacím spôsobom (5. - 8., 6. - 7.), posledný tím vypadne do I. ligy žien.

Majster SR bude známy do 24. mája 2014, českého šampióna budú korunovať tiež najneskôr v rovnakom termíne.

WHIL - národné play-off o majstra SR 2013/2014 - program semifinále (hrá sa na tri víťazstvá):
1. zápasy:
sobota (26. 4.): 17.30 h Iuventa Michalovce (1. spomedzi slovenských družstiev po základnej časti) - ŠKP Piccard Senec (4.), 18.00 HK Slávia Partizánske (2.) - HK Slovan Duslo Šaľa (3.) 2. zápasy:
nedeľa (27. 4.): 10.30 h Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec, 16.00 HK Slávia Partizánske - HK Slovan Duslo Šaľa
3. zápasy:
piatok (2. 5.): 19.15 h ŠKP Piccard Senec - Iuventa Michalovce (hrá sa v Modre)
sobota (3. 5.): 18.00 h HK Slovan Duslo Šaľa - HK Slávia Partizánske
prípadné 4. zápasy:
sobota (3. 5.): 10.30 h ŠKP Piccard Senec - Iuventa Michalovce (hrá sa v Modre)
nedeľa (4. 5.): 10.30 h HK Slovan Duslo Šaľa - HK Slávia Partizánske
prípadné 5. zápasy:
streda (7. 5.): 17.30 h Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec, 18.00 HK Slávia Partizánske - HK Slovan Duslo Šaľa

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 385x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max