http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/jn6u0igauwnc8k73.JPG To, o čom sa šepkalo už dlhšiu dobu, sa v stredu stalo realitou. Ukrajinská legionárka a jedna z ťahúňok hádzanárok Iuventy Michalovce za jej piatym interligovým prvenstvom Tatiana Trehubová sa dohodla s predstaviteľmi klubu na predĺžení kontraktu a v tíme už päťnásobného víťaza WHIL bude pôsobiť ďalšie dva roky. Druhá najlepšia strelkyňa nedávno skončeného dvanásteho ročníka WHIL a jedna z najlepších kanonierok Pohára EHF, ktorej aktuálna zmluva končila v tejto sezóne, tak zostáva aj naďalej verná michalovským farbám.

Rokovania o novej zmluve s Trehubovou trvali podľa športového riaditeľa Iuventy Jaroslava Čúrneho od začiatku tohto roka a vôbec neboli jednoduché. Táto sezóna totiž dvadsaťpäťročnej ukrajinskej ľaváčke vychádza viac ako dobre a o ponuky teda nemala núdzu. "Uzavretie nového kontraktu s Táňou Trehubovou bolo pre nás v tomto čase prioritou. S hráčkou sme o tom hovorili už dlhšie. Keďže jej táto sezóna vychádza veľmi dobre a navyše sa čoskoro stane Slovenkou, bol o ňu obrovský záujem. Som preto rád, že sme sa dohodli na novej zmluve a Táňa s nami predĺžila kontrakt do konca sezóny 2015/2016," zdôraznil športový riaditeľ Iuventy, na ktorého slová nadviazala samotná Trehubová.

"Mala som ponuky z viacerých klubov zo zahraničia aj Českej republiky. Zvážila som však všetky priority a rozhodla som sa ostať v Michalovciach. Som tu spokojná a momentálne nechcem nič meniť," zdôraznila rodáčka z Užhorodu, ktorá do Michaloviec prišla v sezóne 2009/2010 a prvý zápas za Iuventu odohrala 7. januára 2010 v českom Zlíne, kde Iuventa zvíťazila 26:18, a Trehubová sa uviedla siedmimi presnými zásahmi. Odvtedy sa stala výraznou oporou aktuálneho víťaza WHIL. "Za štyri roky som si v Michalovciach zvykla a nechcela som nič meniť. Družstvo je vývojaschopné, máme v ňom veľa mladých hráčok, ktoré určite budú napredovať a preto verím aj v ďalšie úspechy tímu," dodala na záver so 151 gólmi druhá najlepšia strelkyňa dvanástej edície spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL. 

Zdieľaj

Prečítané: 935x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max