http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/2h8jxktggwp3ucft.JPG Ako už tradične v období Veľkonočných sviatkov, aj tento rok sa v Prahe koná dvadsiaty tretí ročník medzinárodného mládežníckého turnaja, patriaceho do kategórie tzv. mamutích. Toto veľkolepé podujatie, ktorého oficiálny názov pre tento ročník je PRAGUE HANDBALL REMIX CUP 2014, začalo písať svoju históriu v roku 1992. Iuventa Michalovce patrí medzi jeho tradičných účastníkov a v tomto roku tu štartujú jej štyri družstvá v troch kategóriach: WB (mladšie dorastenky), WC (staršie žiačky B) a WD (dve družstvá mladších žiačok: A a B).

Tri z piatich dievčenských kategórií, všetky s účasťou Iuventy, sa hrajú tradičným systémom v troch fázach:

1. Základná časť
2. Hlavná časť (skupinová)
3. Hlavná časť (play-off)

Zo základnej časti do hlavnej postupujú tri najlepšie tímy z jednotlivých skupín a zo skupinovej hlavnej časti do play-off len víťazi skupín.

Tímy, ktoré skončia v základnej časti v skupine na 4. mieste a nižšie, odohrajú druhú fázu (tzv. súťaž útechy)  pod názvom Hlavná časť B, ktorá pozostáva iba z play-off.

Ak chcete vedieť, ako sa darí naším dievčatám, sledujte nasledovné linky na oficiálnej stránke turnaja:

mladšie dorky

staršie žiačky

mladšie žiačky I.

mladšie žiačky II.

Pre zaujímavoť pripomíname, že okrem dievčat Iuventy má naše mesto zastúpenie aj v chlapčenskej kategórii, kde štartuje jedno družstvo mladších žiakov. Info u jeho účinkovaní v základnej čast nájdete kliknutím sem. Aj tu rovnako ako v troch dievčenských kategóriach postupujú traja najlepší z jednotlivých skupín do skupinovej hlavnej časti a odtiaľ do play-off len víťazi skupín.

Súvisiaci článok:  Skupinová fáza hlavnej časti maximom pre Iuventu

Zdieľaj

Prečítané: 594x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max