http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/x523dwc7i3n5otog.JPG Športová hala v Partizánskom bola v stredu 16. apríla 2014 dejiskom finálového duelu majstrovstiev Slovenska stredných škôl. Jeho aktérkami boli študentky miestneho Gymnázia Partizánske a Gymnázia Pavla Horova Michalovce, za ktoré štartovali hráčky našej Iuventy. Tie museli čeliť nielen húževnatému súperovi, ale aj takmer plnému hľadisku, ktoré vytvorilo mimoriadne búrlivú kulisu. Víťaz duelu si automaticky zabezpečil miestenku na majstrovstvách sveta v tureckom Trabzone, ktoré sa uskutočnia 20.- 28. júna 2014. O to väčší bol boj o víťazstvo, nerozhodol ho riadny hrací čas ani dvojnásobné predĺženie, ba ani základný penaltový rozstrel, ale až jeho ôsma séria. O to väčšia radosť vypukla v michalovskom tábore. Dievčatám i trénerom srdečne gratulujeme!

Východniarkam vyšiel úvod, keď v 7. min. vyhrávali zásluhou troch gólov Šimkovej 4:1. Dvoj až trojgólové vedenie si hráčky GPH udržiavali do 20 minúty aj zásluhou brankárky Čičakovej. Posledný gól prvého polčasu dala michalovská Solárova - 10:11.

Druhy polčas začali Michalovčanky nekoncentrovane, keď v útoku sa nevedeli presadiť a obrana tiež nefungovala ako by mala. V 19. minúte sa hráčky GPH dostali opäť do trojgólového vedenia - 17:20, no za zvyšných 6 minút dokázali skórovať už len jediný raz, a to ešte 15 sekúnd pred koncom za stavu 21:21 zneškodnila famóznym zákrokom Čičaková brejk domácich!

Hneď na začiatku prvého predĺženia dala Šimkova na 21:22, no súper sa dokázal následne presadiť dvakrát a vyhrával prvýkrát v stretnutí 23:22.

Rovnako aj v druhom predĺžení Michalovčanky skórovali zásluhou kanonierky Kristíny Šimkovej a vyrovnali na 23:23. A hoci búrlivé obecenstvo hnalo domáce, hráčky hostí už neinkasovali, aj keď sa po väčšinu pridaného času bránili.

Po remíze v riadnom hracom čase i predĺžení prišli na rad 7m hody. Sériu začínalo Partizánske, keď hneď jeho prvý pokus zneškodnila Čičáková. Vzápätí sa však nepresadila ani Barátova, ktorá bola, paradoxne, počas celého zápasu zo 7m hodu neomylná. Následne premenili Bajčiová aj Šimková a po troch hodoch nemuseli byt už hráčky nasadené, čo znamenalo, že až do rozhodnutia mohla hádzať aj jediná hráčka. Keďže v celom zápase i pokutových hodoch najviac „išla karta“ Kristíne Šimkovej, tréner Urban sa odhodlal síce k riskantnému, ale úspešnému ťahu - všetkých päť nasledujúcich pokutových hodov nechal práve na pleciach „Šimi“. Oplatilo sa! Kristína premenila všetkých päť sedmičiek a keďže v ôsmej sérii znovu zažiarila v bráne Claudia Čičáková, letenky do Turecka sa budú objednávať pre študentky GPH Michalovce!

Gymnázium Partizánske - Gymnázium Pavla Horova Michalovce 21:21 (10:11, 23:22, 23:23), 7:8 po pokutových hodoch

Hralo sa 2 x 25min. a 2 x 5 min. (predĺženie)

PARTIZÁNSKE: Bohunská 1, Bošanská, Gregušová 1, Horečná 3, Horváthová 2, Karásková 6, Klapková, Krajčovičová 6, Ondriškovičová 4, Hronkovičová, Kovalovská

GPH MI: Čičáková, Muliková - M. Kocanová, Lešková 1, Chorovská 2, Solárová 2, Danková, Šimková 10/1 Baratová 7/3, Kniežová, Ščerbáková, Bajčiová 1.

František Urban, tréner družstva: „Nebol to vôbec jednoduchý zápas, po dlhej ceste, keď sme ráno vyrazili už o 5:00 hod. a nemali sme ani adekvátnu rozcvičku. Úvod zápasu nám však vyšiel. Počas celého stretnutia sme vyhrávali, no u mojich dievčat mi chýbala ľahkosť v útoku a pri prechode do prvej a druhej vlny. Ani s obranou v riadnom hracom čase nemôžem byť spokojný. Dievčatá v obrane naskočili až v predĺžení, čo však bolo pre celkový triumf zvlášť dôležité. Víťazstvo a postup na majstrovstva sveta si vážim o to viac, že aj napriek tomu, že sa nám nedarilo hru realizovať podľa predstáv, dievčatá zabrali a podali kolektívny výkon. Piliermi tohto víťazstva boli desaťgólová spojka Kristína Šimková a brankárka Claudia Čičaková. Verím, že takéto zápasy a výhry ich budú motivovať do ďalšej práce. Rovnako musím pochváliť aj dievčatá z Partizánskeho, ktoré boli pre nás dobrým partnerom a podali veľmi solídny výkon.“

Prečítané: 1985x