http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/ooe56y4kbn57dpwm.JPG Pred záverečným kolom dvanásteho ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL je na čele tabuľky už všetko jasné. Pohár pre víťaza sa po piatich rokoch opäť sťahuje na Slovensko zásluhou michalovskej Iuventy. Tá minulú sobotu triumfom v Porube pečatila svoje piate interligové prvenstvo a po štyroch sezónach prebrala víťaznú štafetu po českých tímoch. Teraz príde na rad zaslúžená odmena. Michalovčanky totiž po sobotňajšom zápase záverečného kola základnej časti, v ktorom v sobotu o 18.00 hod. privítajú Jindřichuv Hradec, prevezmú z rúk prezidenta SZH Jaroslava Holešu víťazný pohár a takisto aj zlaté medaily. Potešiť sa s dievčatami môžu prísť aj diváci, ktorí budú mať tentoraz vstupne na duel za jedno euro a za každú zakúpenú vstupenku dostanú v bufete buď pivo alebo kofolu.

Michalovčanky minulý týždeň neponechali nič na náhodu. Dve kolá pred koncom mali pred druhým Mostom náskok troch bodov a k vytúženému triumfu im tak chýbal jeden bod. Aj keď cestovali na pôdu silnej Poruby, kde v tejto sezóne pred nimi nikto nevyhral, nič iné, ako oslavovať triumf už v Ostrave, si nepripúšťali. Po hladkej výhre 32:24 sa tak aj stalo. „Tento zápas bol jednoznačne v našej réžii. Chceli sme oslavovať už v Porube a to nám dokonale vyšlo. Keďže sme naše víťazstvo potvrdili na palubovke silného tímu, som o tom presvedčená, že náš triumf vo WHIL je úplne zaslúžený,“ poznamenala kapitánka už päťnásobného interligového víťaza Terézia Szöllösiová.

Družstvo sa síce mohlo spoliehať aj na víťazstvo pražskej Slavie nad Mostom (čo sa nakoniec aj stalo), no nakoniec si Zemplínčanky triumf vybojovali vlastnými silami. Sledovali jedným okom aj výsledok z Prahy? „To určite nie. Keď môžem povedať za seba, ja som chcela, aby sme rozhodli už v Ostrave. Išli sme do zápasu s jasným cieľom, víťazstvom a to sa nám nakoniec aj podarilo,“ uviedla michalovská ľavá krídelníčka. Tej kapitánska páska naozaj svedčala. Po jej prevzatí od zranenej Lucie Tobiašovej sa v jarnej časti vypla k výkonom, ktorými ťahala družstvo ako správna kapitánka k víťazstvám. Aj naposledy v Porube zaťažila konto domácich brankárok ôsmimi gólmi. „Netvrdím, že to bolo tou kapitánskou páskou. Som veľmi rada, že sa mi darilo a dúfam, že tieto výkony zopakujem aj v najdôležitejšej časti sezóny, v play-off,“ podotkla Szöllösiová, ktorá sa svojimi jarnými výkonmi katapultovala až do slovenskej reprezentácie.

Slovenský pohár a víťazstvo vo WHIL už má Iuventa vo vrecku, teraz na jej hráčky čaká ešte jeden cieľ. Tým je obhajoba titulu majstra Slovenska, kde určite môžeme očakávať takisto tuhé súboje. Najhlavnejší konkurenti obhajcu titulu Partizánske a Šaľa totiž v tejto sezóne išli výkonnostne hore, a po základnej časti skončia určite v prvej interligovej pätorke. Ešte predtým však musia odohrať duel záverečného kola, v ktorom v sobotu o 18.00 hod. privítajú predposledný celok tabuľky Jindřichuv Hradec. „Čaká nás taký oslavný duel, no chceme sa rozlúčiť víťazstvom a zároveň by sme rady divákov aj zabavili našim výkonom. Už si ani nepamätám, kedy naposledy som hrala zápas, v ktorom by už prakticky o nič nešlo. Určite si to s dievčatami chceme užiť. V posledných troch ročníkoch sme skončili na druhom mieste a to prvenstvo je pre nás zadosťučinením za tie sezóny, v ktorých nám vždy niečo chýbalo. Aj keď nás čaká súper z konca tabuľky, verím, že tentokrát si ľudia nájdu cestu do hľadiska a spolu s nami následne oslávia prvenstvo vo WHIL, na ktoré sme čakali päť rokov,“ dodala na záver Terézia Szöllösiová, ktorej sa po zápase s J. Hradcom ako prvej dostane pocty zodvihnúť nad hlavu víťazný pohár za triumf v dvanástom ročníku spoločnej hádzanárskej súťaže žien.

Zdieľaj

Prečítané: 563x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max