http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/64cpnner6gm28y0p.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce sú od sobotňajšieho večera istými víťazkami 12. ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL). Zemplínčanky neotáľali, nenechávali si spečatenie prvenstva na záverečný zápas v domácom prostredí a o svojom triumfe rozhodli hneď pri prvej možnej príležitosti. V predposlednom kole základnej časti zvíťazili v Ostrave nad miestnym tímom DHC Sokol Poruba, ktorý tak prišiel o tohtosezónnu stopercentnú domácu bilanciu, s prehľadom 32:24 (14:12) a mohli sa tešiť z piateho celkového interligového víťazstva v histórii.

"Som veľmi rád, že sme vyhrali práve tu, kde sme už dlhšiu dobu nezvíťazili. Bol to zložitý zápas, pretože sme museli potvrdiť prvé miesto. Z vlastnej skúsenosti viem, že to nie je ľahké. Dievčatám som zdôrazňoval, že nesmieme podceniť súpera a ani duel s tým, že doma zdoláme Jindřichov Hradec. Chcel som namotivovať družstvo tak, aby sme vyhrali a potvrdili prvenstvo v interlige. Myslím si, že to bolo proti Porube jednoznačné. Ukázali sme lepšiu hru ako domáce," uviedol kormidelník Iuventy Ján Packa. Zásluhou jeho zverenkýň sa skončilo štvorročné kraľovanie českých klubov vo WHIL.

Výsledok ďalšieho zo šlágrov 21. kola, v ktorom DHC Slavia Praha zdolal DHK Baník Most 33:24 (14:12), ukázal, že Michalovčanky napokon nepotrebovali na istotu triumfu v súťaži bodovať v sobotu proti Porube a ani o týždeň neskôr s Jindřichovým Hradcom. Zápas záverečného kola, pred ktorým majú pred najbližšími prenasledovateľmi päťbodový náskok, bude oslavou už istého interligového šampióna.

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 475x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max