http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/dskrnoghh4g6g5zd.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí štrnásteho kola prvej ligy doma nad Partizánskym 26:20, aj keď ešte do prestávky prehrávali tesne 12:13. Družstvo si poistilo vedúcu priečku v tabuľke a zároveň získalo tretie víkendové víťazstvo Iuventy nad Partizánskym. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v Šuranoch, kde ich duel 15. kola prvej ligy čaká v sobotu 22. marca 2014 o 12.30 hod.

Aj v tretej víkenodvej konfrontácii medzi tímami Iuventa Michalovce a HK Slávia Partizánske sa zrodilo víťazstvo Zemplínčaniek. Ani výhra starších dorasteniek sa však nerodiľa ľahko. Lepšie začali domáce. Tie išli rýchlo do vedenia a po góle Kišíkovej v 9. minúte bolo 6:3. Aj napriek vedeniu však Michalovčanky nehrali tú hru, ktorá by ich mala zdobiť. V 15. minúte síce Sofia Nagyová upravila na 9:5, o päť minút neskôr však bolo už len 10:7 a tréner Iuventy František Urban si zobral oddychový čas. Ani ten jeho zverenky nezobudil, keďže naďalej robili chyby. V 26. minúte ešte vyhrávali najtesnejším rozdielom 11:10, no o dve minúty neskôr sa hostkám podarilo vyrovnať na 12:12 a v poslednej minúte prvého dejstva naklonila misky váh na stranu Partizánskeho Veronika Gajdošová, ktorá stanovila polčasové skóre na 12:13.

Druhé dejstvo síce začali lepšie hostky, ktoré išli do dvojgólového vedenia 14:12, no vzápätí prehrali presilovku pri vylúčení Veroniky Habákovej 0:3 a gólom Kristíny Šimkovej sa Iuventa opäť ujala vedenia (15:14). Trojgólová šnúra domáce naštartovala, keď chvíľu nato Nagyová dávala na 16:14 a po góloch Šimkovej s Kišíkovou si v 40. minúte za stavu 20:15 trénerka hostí zobrala oddychový čas. Ten však už rozbehnutú Iuventu nezastavil. Michalovčanky si totiž udržiavali viacgólové vedenie. V 47. minúte Habánková upravila už na 24:18 a šesťgólové vedenie si líder dorasteneckej tabuľky udržal až do záverečného hvizdu rozhodcovskej dvojice.

Michalovce - Partizánske 26:20 (12:13)

Pok. hody: 5/3 - 3/2, vylúčené: 4 - 2. Rozhodovali: Kozák a Šimko - 100 divákov.

IUVENTA: Hurčíková, Čičáková, Zykova - Lešková 2, Dziurová, Habánková 5/2, Chorovská, I. Kocanová, Kišíková 6/1, Danková 1, Nagyová 7, Šimková 4, Barátová, Kniežová, Ščerbáková, Olšovská 1.

HK SLÁVIA: Beláková - Gregušová 3, Križmová, Gajdošová 3, Pastieriková, Kapsová 4/1, Krajčovičová 3, Ondriškovičová, Bettáková 2/1, Legeňová 5.

Prečítané: 1696x