http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/n0bot30gbk83o433.JPG Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí štrnásteho kola prvej ligy doma nad Partizánskym 31:24, keď do prestávky viedli 16:13. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa najbližšie predstavia v Močenku, kde ich súboj 15. kola prvej ligy čaká v sobotu 21. marca 2014 o 16.30 hod.

Zápas dvoch popredných celkov tabuľky mladších dorasteniek priniesol iba priemernú hádzanú a ako povedal tréner Michalovčaniek Maroš Vikartovský, tešiť ho môžu iba dôležité dva body. Lepšie žačali domáce hádzanárky, ktorý rýchlo viedli trojgólovým rozdielom, keď v 3. minúte dávala Grobelníková na 3:0 a lavička hostí ihneď zareagovala oddychovým časom. Aj po ňom si však domáce hráčky udržiavali trojgólový náskok. Ešte v 14. minúte viedli 8:5, no následne Partizánske zaznamenalo dva góly v rade a za stavu 8:7 si oddychový čas zobral aj domáci lodivod. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže do záveru prvého dejstva si opäť vypracovali trojgólové vedenie (16:13).

Ani druhý polčas nepriniesol oku lahodiacu hádzanú. V jeho úvode sa hostky dostali na dostrel, keď prehrávali iba o jeden gól (17:16, 18:17), no v 44. minúte už Michalovčanky vyhrávali po presnom zásahu Soročinovej o štyri góly (22:18). Štvorgólové vedenie si domáce udržiavali aj v 48. minúte (24:20) a keď vzápätí dvakrát gólovo udrela Bajčiová, v 50. minúte si za stavu 26:20 lavička hostí opäť zobrala oddychový čas. Ani ten však už nezmenil nič na tom, že Michalovčanky doviedli stretnutie do víťazného konca.

Michalovce - Partizánske 31:24 (16:13)

Pok. hody: 6/3 - 6/4, vylúčené: 2 - 1. Rozhodovali: Kozák a Šimko - 100 divákov.

IUVENTA: Babincová, Ferenčíková - M. Kocanová 2/1, Solárová 1, Michalková 2, Soročinová 6, Paľová 2/1, Bajčiová 8, Barátová 4, Grobelníková 3, Štefaníková 3/1.

HK SLÁVIA: Hričovská  - Karásková 6/2, Maxová 1, Budošová, Krajčovičová 2, Hullmanová 2, Križmová 1, Šútorová 1, Smatanová 2, Horečná 4/2, Janasová, Zdychavská 5.

Prečítané: 1545x