http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/edfrpiqghbmdd6n0.jpg Čiernohorská hádzanárka Milena Kneževičová v drese RK Budučnost Podgorica dostala za svoj skrat v nedeľňajšom stretnutí 5. kola 2. skupiny hlavnej fázy Ligy majstrov žien dvojzápasový dištanc. Dvadsaťštyriročná spojka napodobnila v koncovke súboja s maďarským Györi Audi ETO KC francúzskeho futbalistu Zinedina Zidana. Za stavu 26:26 v úplnom závere hlavou knokautovala kľúčovú hráčku súpera Anitu Görbiczovú. Neskôr sa za svoj čin verejne ospravedlnila prostredníctvom Facebooku. Rozhodcovia nezaregistrovali incident, zmienka o ňom nie je ani v zápise o stretnutí. Funkcionári Györu zaslali podnet Európskej hádzanárskej federácii (EHF), ktorá následne začala disciplinárne konanie. Budučnost potrebovala víťazstvo na to, aby svojho rivala predstihla v tabuľke.

Kneževičová pochodila lepšie ako Zidane, ktorému za jeho čin voči Marcovi Materazzimu z Talianska vo finále MS 2006 uložili trojzápasový dištanc a peňažnú pokutu vo výške 7500 švajčiarskych frankov. Majsterka Európy z roku 2012 nepomôže Budučnosti v sobotňajšom záverečnom dueli 6. kola proti slovinskému RK Krim Mercator Ľubľana a potom nebude môcť nastúpiť ani 3. mája v semifinále turnaja Final Four.

"Nemôžem uveriť, že za úder hlavou je len dvojzápasový dištanc. Navyše, v jednom súboji už ani o nič nejde. Takáto nespravodlivosť," neskrývala pre Nemzeti Sport svoje rozhorčenie z "rozsudku" EHF francúzska hráčka Györu Raphaëlle Tervelová.

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 761x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max