http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/jp04uiba3uaxa5iz.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce sa nakoniec medzi osem najlepších v Pohári EHF nedostali. Zverenky trénera Jána Packu totiž nevyužili historickú šancu, keď oba osemfinálové zápasy s nemeckým Bayer 04 Leverkusen hrali doma. Prvé stretnutie síce zvládli na jednotku a po výhre 33:27 sa čakalo, že im postup neujde. Druhý polčas odvetného duelu však absolútne nezvládli a po takisto šesťgólovej prehre 18:24 sa z postupu vďaka viacerým streleným gólom „vonku“ tešili hráčky Bayeru.

Stále išli za svojím cieľom

Po troch odohratých polčasoch osemfinálových súbojov by na postup aktuálneho tretieho tímu tabuľky nemeckej bundesligy nevsadil nikto ani groš. Michalovčanky totiž v prvom zápase, kde boli vedené ako domáce, zvíťazili o šesť gólov 33:27, no a v odvetnom stretnutí bol po polčase stav vyrovnaný 11:11. Zemplínčanky tak držali postup pevne vo svojich rukách, no ten im nakoniec pretiekol medzi prsty.

Rozhodol o tom druhý polčas odvetného súboja, v ktorom Nemky za desať minút zlikvidovali manko z prvého zápasu, keďže Iuventa trafila do čierneho až v 45. minúte! „Samozrejme, nevyvíjalo sa to podľa našich predstáv, no verila som, že takáto chvíľa môže prísť. Aj preto som dievčatá počas prestávky povzbudzovala, aby hrali naďalej naplno,“ poznamenala po stretnutí trénerka Bayer 04 Heike Ahlgrimm, ktorá aj napriek nepriaznivému skóre verila v postup svojich zvereniek. „Dievčatá musím za takto vybojovaný postup pochváliť. Narazili sme na kvalitného súpera. Aj za nepriaznivého stavu sme išli za svojím cieľom, jednoducho sme sa nevzdávali. To bolo v tom druhom polčase rozhodujúce.“

Zostali iba oči pre plač

Krôčik od historického európskeho úspechu, no po ňom iba smútok a na viacerých tvárach aj slzy. Takéto vypadnutie si jednoducho Michalovčanky nezaslúžili. Druhý duel si však pobabrali samé, keďže v druhom polčase stratili vedenie z prvého zápasu a po prehre 18:24 sa z postupu nakoniec radovali Nemky. Tie totiž v súboji, kde boli vedené ako hosť, strelili viac gólov a o ich postupe rozhodol jeden - jediný gól. Michalovčankám ostali iba oči pre plač. „Určite sa to nehodnotí ľahko, keďže sme boli tak blízko k postupu. Bohužiaľ, doplatili sme na zranenie Lucky Tobiašovej, ktorá mohla chodiť iba do obrany. Keby bola na ihrisku aj v útoku, určite ten náskok nestratíme,“ uviedol tréner Iuventy Michalovce Ján Packa, ktorý si nevedel vysvetliť, prečo jeho zverenky už takmer istý postup pustili z rúk. „Je to obrovská škoda, pretože šanca vyradiť takého skúseného súpera už prísť tak skoro nemusí. Nám ušiel začiatok druhého polčasu, kde sme nedali štvrťhodinu gól a dostali tak súpera na koňa. Aj potom sme však mali šance na vrátenie výsledku v náš prospech, žiaľ nevyužili sme ich. Už v prvom polčase sme zahodili dve sedmičky, v tom druhom výborne chytala ich brankárka. Žiaľ, taký je šport a mne nezostáva nič iné, len súperovi pogratulovať k postupu.“

Pri vyrovnanom skóre 51:51 tak Michalovčankám chýbal kúsok šťastia. Práve to, čo im pomohlo k postupu v slovinskom Zagorí, sa teraz odvrátil na druhú stranu. Hádzanársky pánbožko je zrejme spravodlivý... „Čo k tomu mám povedať. Taký je šport a my sa s tým musíme zmieriť,“ dodal na záver smutný kormidelník michalovskej Iuventy. Na jeho slová nadviazala na tlačovej konferencii aj najskúsenejšia hráčka Lucia Tobiašová. „Sme z toho všetky smutné. Vypadnúť takto je určite veľmi ťažké. Musíme sa z toho pozviechať, pretože už v stredu nás čaká ťažký ligový zápas so Šaľou,“ podotkla spojka michalovského celku, ktorú v druhom zápase výrazne hendikepovalo zranenie ruky.

Zdieľaj

Prečítané: 817x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max