http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/nxc4hgcsdpwijitz.jpg V poslednom zápase turnaja Ingema winter handball cup, ktorý rozhodoval o tom, kto bude víťazom v kategórii U19 zvíťazili hráčky srbskej Kikindy nad domácou Iuventou hladko 30:21 (13:7) a stali sa tak víťazkami turnaji v kategórii starších dorasteniek. Na druhom mieste skončili domáce hádzanárky, tretie miesto obsadil český Olomouc a na poslednom skončil maďarský Hajdunanás

Osud to zariadil tak, že v záverečnom zápase turnaja sa stretli v kategórii U19 tímy, ktoré vo svojich úvodných súbojoch nezaváhali a hralo sa tak o prvé miesto. V stretnutí od začiatku zápasu dominovali hráčky Kikindy, ktoré si už do polčasu vypracovali pohodlné šesťgólové vedenie. Jej hráčky od úvodu kráčali za víťazstvom a v 11. minúte vyhrávali 5:1. Na tento stav zareagoval tréner Iuventy František Urban oddychovým časom, no ten jeho zverenky neprebudil. Ba naopak, o osem minút neskôr prehrávali už rozdielom siedmych gólov (2:9). Vzápäti však Michalovčanky našli recept na súpera, ďalšiu päťminútovku vyhrali 3:1 a po presnom zásahu Ščerbákovej bol v 24. minúte stav 5:10, no a o štyri minúty neskôr po góle Barátovej dokonca 7:11. Záverečné sekundy prvej polovice zápasu však vyšli lepšie Kikinde, ktorej hráčky dvoma gólmi stanovili polčasové skóre na 7:13. V podobnom duchu sa niesli aj úvodné minúty druhého polčasu a keď po šiestich minútach vyhrávali hostky o osem gólov 16:8, bolo jasné, kto bude víťazom tohto duelu. Iuvente sa síce v druhom dejstve viackrát podarilo priblížiť sa k súperkám na šesť gólov, následne však vždy prišla gólová odpoveď z druhej strany, a tak sa zaslúženým víťazom turnaja po výhre 30:21 stáli hráčky srbskej Kikindy.

Iuventa Michalovce - Žork Kikinda 21:30 (7:13)

Pok. hody: 4/2 - 5/4. Vylúčené: 5 - 5. Rozhodovali: Lošak, Šajbakov. Divákov: 150.

IUVENTA: Ferenčíková, Hurčíková, Čičáková - Lešková 1, Dziurová 4, Habánková 3/2, Chorovská, Kocanová, V. Kišíková 2, Tabaková, Danková 3, Nagyová, Šimková, Barátová 4, Kniežová, Ščerbáková 4.

ŽORK: Aleksič, Vučetič, Djurašinovič - Soleša, Živkov, Vukajlovič 10, M. Agbaba 4/4, Golušin, Veljkovič 7, J. Agbaba 3, Ardala 2, Stepanovič, Mihajlov 1, Mladenovič 1, Ristič 2.

Prečítané: 1929x