http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/0scn48804y2r2ejo.JPG V úvodnom stretnutí hádzanárskeho turnaja Ingema winter handball cup zvíťazili v kategórii U 19 hráčky domácej Iuventy Michalovce nad úradujúcim českým majstrom 28:24 (14:14). Zverenky trénera Františka Urbana majú na turnaji pred sebou ešte dve vystúpenia. Zajtra sa v záverečnom súboji druhého hracieho dňa stretnú s maďarským Hajdúnánasom, v nedeľu sa rovnako v záverečnom vystúpení celého turnaja predstavia proti srbskému šampiónovi z Kikindy.

Zápas, ktorý zniesol aj kritéria WHIL, začali lepšie domáce. Tie viedli v 9. minúte už 6:1 a tak si hostia museli zobrať oddychový čas. Ten mal na Hanáčky blahodárny účinok, keďže v priebehu troch minút skorigovali na 6:5. Iuventa reagovala znovu únikom, no Olomouc reagoval rovnakou mincou a v 26. minúte bolo po góle pivotky Ščerbákovej 12:11. Prvé dejstvo sa napokon skončilo remízou 14:14, keď hostia zrovnali skóre gólom Zimovej súčasne s klaksónom.

Na začiatku druhého dejstva prvý i posledný raz v zápase viedli (14:15), no Iuventa tromi gólmi v rade v 36. minúte získala dvojgólový náskok - 17:15. Keď strelecky disponovaná Habánková v 41. minúte zvýšila už na rozdiel štyroch gólov (21:17), vyžiadal si tréner hostí Lubomír Krejčíř oddychový čas. Po ňom Olomoučanky viackrát znížili aj na rozdiel dvoch gólov, ale v kľúčových momentoch dominovala brankárka Iuventy Čičáková, ktorá viacerými skvelými zákrokmi žiadny zvrat nedovolila. S chuťou hrajúca Iuventa napokon papierového favorita zdolala o štyri góly (28:24) a do tabuľky turnaja si pripísala prvé dva body.

Michalovce U19 - Olomouc U19 28:24 (14:14)

Pok. hody: 6/5 - 5/2, vylúčené: 1 - 3. Rozhodovali: Richvalský a Cibere - 150 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, Čičáková, Hurčíková - Lešková 2, Dziurová, Habánková 10/3, Chorovská, I. Kocanová, V. Kišiková 5, Tabaková 2, Danková, Nagyová 2, Šimková, Barátová, Kniežová, Ščerbáková 3, Olšovská 4/2.

DHK ZORA: Beranová, Nováková - S. Fryčáková, Zimová 10/2, Sklenářová, Palátová 2, Opletalová, Mišová 3, Murichová 3, Fritschová, Brandýsová, T. Fryčáková 3, Doležalová, V. Fryčáková 3.