http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/uwmtycpabnkg6ckf.jpg Hádzanárky Iuventy Michalovce sa stali víťazkami Slovenského pohára žien 2013/2014. Zverenky trénera Jána Packu v piatkovom finále záverečného turnaja súťaže v Šali zdolali družstvo domáceho HK Slovan Duslo 31:27 (13:12) a obhájili lanské prvenstvo. Michalovčanky sa z triumfu v SP tešili tretíkrát v priebehu štyroch sezón a celkovo sa stali držiteľkami cennej trofeje piatykrát z doterajších 36 ročníkov. Okrem nej získali finančnú prémiu 1200 eur a právo účasti v Pohári víťazov pohárov 2014/2015.

Šalianky si na svoje dvanáste pohárové prvenstvo v histórii musia minimálne rok počkať. V piatok sa im nepodarilo nadviazať na tradíciu, podľa ktorej domáce prostredie bývalo v ostatných sezónach veľkou výhodou. S výnimkou vlaňajška sa predtým až šesťkrát za sebou sa z celkového triumfu tešili hádzanárky z klubu usporiadateľa vyvrcholenia SP (postupne Slovan Duslo Šaľa, Iuventa Michalovce, ŠKP Bratislava, Šaľa, Iuventa a HK Danlog Partizánske). Hádzanárky Šale síce prešli v semifinále cez jediného prvoligistu v tejto fáze súťaže Handball Zlatná na Ostrove 32:22 (20:10), ale posledný krok im na vlastnej palubovke nevyšiel a museli sa skloniť pred úradujúcim šampiónom. Lanské finalistky z HK Slávia Partizánske podľahli vo štvrtok v semifinálovej repríze minuloročného finále hráčkam Iuventy Michalovce 20:22 (12:7).

Družstvá sa v úvode striedali vo vedení, ale ani jedno z nich sa nedokázalo odpútať na viac ako jeden gól. Až v 18. min po dvoch presných zásahoch Szarkovej vyhrávalo Duslo 9:7. Vďaka zákrokom brankárky Krebsovej zvýšili Šalianky stav na 10:7. Potom však michalovskú deväťminútovku bez gólu prerušila dvoma zásahmi po sebe Tregubovová a Kovaličková v 27. min vyrovnala do opustenej bránky na 10:10. Iuventa v závere prvého dejstva zásluhou strelecky disponovanej Tregubovovej naklonila skóre na svoju stranu (13:12).

Aj po zmene strán pokračovala vyrovnaná partia, v 42. min sa Iuventa prvýkrát dostala do dvojgólového vedenia (20:18). Potom prišiel rozhodujúci okamih, Michalovce vyhrali vlastné oslabenie 2:0 a štvrťhodinu pred koncom vyhrávali 23:20. Za stavu 25:22 brankárka Medveďová chytila pokutový hod Szarkovej a vzala domácim vietor z plachiet pred záverečnou desaťminútovkou. V nej si Iuventa víťazstvo už s prehľadom postrážila, Duslo v závere už len skorigovalo na 27:31.

HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 27:31 (12:13), Iuventa sa stala víťazom SP žien 2013/2014
Zostavy a góly:
Duslo: Grandtnerová, Krebsová, Haládiková - Bujnochová 2, Trochtová 5, Klučková 1, R. Bíziková 7, S. Kováčová, Pócsíková 2, Demajová, Darázsová, Tulipánová, S. Szarková 8/3, Súkenníková, Veselková 2
Iuventa: Medveďová, Zykovová - Kiridžičová 2, M. Holešová 1, Piskayová, Markovičová, Szöllösiová 2, Rebičová 1, R. Vargová, Horňáková, Tobiašová 1, Olšovská, Tregubovová 15/4, Kovaličková 9
Pok. hody: 4/3 - 4/4, vylúčené: 1 - 5, ČK: 57. Rebičová (Iuventa) za tri vylúčenia, rozhodovali: M. Baďura a Ondogrecula, 800 divákov

Hlasy:
Rudolf Petrikovič (tréner Šale): "Rozhodlo, že Iuventa má vyrovnanejší káder a nám ku koncu už došli sily. Škoda, že za stavu 10:7 urobili naše mladé hráčky dve chyby, po ktorých sme si dali akoby dva vlastné góly. Mrzel ma aj gól do šatne. Myslím si, že dievčatá vydali zo seba všetko a nemám im čo vyčítať."

Tatiana Tregubovová (spojka Michaloviec, autorka 15 gólov): "Som rada, že sa mi dnes strelecky darilo. Víťazstvo sme potrebovali, veľmi sme chceli obhájiť triumf v Slovenskom pohári. Teším sa, že nám to vyšlo. V zápase nám pomohlo, že sme zvládli oslabenie v polovici druhého polčasu, keď sme sa od súpera odpútali. Potom už bola Šaľa pod tlakom."

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 1331x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max