http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/0dhxmt2tve40h4o0.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce si po roku znova zahrajú vo finále Slovenského pohára. Zverenky trénera Jána Packu totiž na finálovom turnaji v Šali úspešne zvládli prvé semifinále, hrané proti tímu HK Slávia Partizánske, keď zvíťazili 22:20, hoci po prvom polčase prehrávali 7:12. Ich finálovým súperom bude domáce Duslo, ktoré si v druhom semifinále hladko poradilo so Zlatnou na Ostrove 32:22 (20:10). Finálový duel je na programe v piatok o 18.00 a uskutoční sa aj pred kamerami Slovak Sport 1.

Zápas rozdielnych polčasov

V prvom semifinále Slovenského pohára sa stretli minuloroční finalisti, keď obhajcu prvenstva Iuventu Michalovce vyzval neúspešný finalista HK Slávia Partizánske. Hráčky Slávie zvládli prvý polčas oveľa lepšie a na palubovke boli jednoznačne lepším družstvom. Prispatej Iuvente súkali jeden gól za druhým, a tak nečudo, že ich náskok narástol do polčasu na päť gólov, keď viedli 12:7. „Ten prvý polčas sa nám naozaj nevydaril. Nefungovalo nám skoro nič,“ rozhovoril sa tréner Ján Packa. Do druhého dejstva však vstúpila úplne iná Iuventa. Tá začala otáčať zápas na svoju stranu, no a v polovici druhého dejstva sa jej podarilo zmazať päťgólové manko. „Hráčkam som počas prestávky zdôrazňoval, aby hrali svoju hru. V šatni vôbec nepadali tvrdé slová, povedal som len, že máme začať hrať to, čo vieme. Na dievčatách bolo vidno, že toho majú dosť, na nejaké silné slová teda počas prestávky nebol priestor. Zamerali sme sa na osobné bránenie ich strelkýň, čo nám nakoniec prinieslo úspech. Zapla nám pravá strana, keď sa začalo dariť Táni Trehubovej, svoje góly strelila Mery Rebičová a v bráne nás niekoľkokrát podržala aj Aďa Medveďová.“ Záver zápasu bol podobne, ako ligový duel v Partizánskom (26:26), dramatický. Slávia ešte štyri minút pred koncom viedla (19:20), no Iuventa nakoniec jedným gólom Szöllösiovej a dvoma Trehubovej strhla víťazstvo na svoju stranu, a nedopustila žiadne prekvapenie. „Som veľmi rád, že sa nám nakoniec podarilo zvíťaziť a postúpili sme do finále. Určite to nebol ľahký postup, pretože náš súper podal výborný výkon. Klobúk dole pred dievčatami, že to nakoniec zvládli a doviedli zápas do víťazného konca,“ uviedol ešte Ján Packa k zápasu, v ktorom Iuventa zvíťazila 22:20.

Vo finále bez Horňákovej?

Zemplínčanky tak budú obhajovať prvenstvo, no v piatok ich čaká ešte ťažší súper. V ceste im totiž stojí domáce Duslo Šaľa, ktoré si v druhom semifinále podľa očakávania hravo poradilo s prvoligovou Zlatnou na Ostrove, keď zvíťazilo 32:22 (20:10). „Sledovali sme dvadsať minút z prvého polčasu a po nich bolo jasné, kto bude naším súperom. Duslo má v tejto sezóne silné družstvo, trénerský kolega má vo svojom rade šesť reprezentantiek Slovenska. Navyše jeho silu násobí aj domáca palubovka. Musíme sa teda dobre pripraviť, pretože ľahká prechádzka nás určite nečaká,“ zdôraznil michalovský lodivod.

Ten má určite ešte v živej pamäti duel štvrtého kola ligovej súťaže, v ktorom jeho zverenky v šalianskej Mestskej športovej hale prehrali 25:26. „Musíme sa z tej prehry poučiť a zahrať lepšie, ako predtým. Trošku ma mrzí, že sa budem musieť asi zaobísť bez Dominiky Horňákovej, u ktorej je podozrenie na zlomeninu ruky a je teda dosť pravdepodobné, že finále vynechá,“ dodal na záver Ján Packa, ktorému v Šali chýba pre zranenie kolena aj ďalšia pivotka Patrícia Wollingerová.

Zdieľaj

Prečítané: 838x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max