http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/ags5xjwdndmgpx08.JPG PRIDANÁ FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom súboji jedenásteho kola prvej ligy doma nad košickou Bernolákovou 34:26, vďaka čomu si udržali pred zimnou prestávkou druhú priečku v tabuľke. Pre zverenky trénera Maroša Vikartovského sa jesenná časť ligových bojov skončila, najbližšie ich uvidíme v akcii v úvodnom súboji jarnej odvety, keď v nedeľu 2. marca 2014 privítajú nováčika zo Stupavy.

Zápas mladších dorasteniek nepriniesol, čo sa týka kvalita najlepšiu hádzanú. Lepšie začali domáce hádzanárky, ktoré sa v 13. minúte ujali štvorgólového vedenia 10:6. O dve minúty neskôr Kocaníková upravila na 12:6 a po góle Bajčiovej v 21. minúte viedli Michalovčanky o deväť gólov - 16:7. Deväťgólový rozdiel v skóre bol aj v 23. minúte po presnom zásahu Kocaníkovej (18:9). Hostkám sa síce podarilo mierne skorigovať (19:12), no polsedné slovo v prvom dejstve patrilo Iuvente, kontrétne Kocaníkovej, ktorá v záverečnej minúty upravila polčasové skóre na 22:13. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie Bernolakovej, ktorej hráčky vyhrali prvú desaťminútovku 7:2 a za stavu 24:20 si tréner Iuventy Maroš Vikartovský zobral oddychový čas. Ten zabral, pretože hneď po ňom jeho zverenky dosiahli tri góly v rade a po oddychovom čase siahla aj lavička hostí. Ten však už domácu Iuventu nezastavil a tá si v pohode udržala osemgólové vedenia až do konca zápasu - 34:26.

Michalovce - Košice 34:26 (22:13)

Pok. hody: 3/2 - 0, vylúčené: 2 - 2, navyše ČK: 18. Schwarcová (Bernolákova, za hrubý faul). Rozhodovali: Klimko a Klus - 80 divákov.

IUVENTA: Mulíková, Babincová - Dilíková 1, Kostovčíková, Solárová 2, Michalková 1, Soročinová 7, Paľová 4, Bajčiová 7/2, Etfleischová 1, Grobelníková 5, Štefaníková, S. Kocaníková 6.

BERNOLÁKOVA: Kalmárová, Findríková - Busňáková, Englerová 1, Kopčíková 9, Lukáčová, Petreková 10, Lukačková 3, Mihalovičová, Schwarcová, Štefánová, Daniláková, Sztachová 2, Boříková 1.