http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/7tvvnovx7rbbd0zg.JPG PRIDANÁ FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU Staršie dorastenky si nedeľňajším domácim víťazstvom v súboji 11. kola prvej ligy upevnili vedúce postavenie v tabuľke, čo znamená, že budú zimovať na líderskej pozícii. Pre zverenky trénera Františka Urbana sa jesenná časť ligových bojov skončila. Keďže v prvom kole jarnej odvety v termíne 1.-2. marec 2014 majú kvôli odstúpeniu Brezovej pod Bradlom voľno, najbližšie budú v akcii o týždeň neskôr na palubovke Šale. Doma ich uvidíme až v sobotu 15. marca 2014 v súboji 14. kola proti Partizánskemu.

Staršie dorastenky Iuventy nastupovali na stretnutie proti košickej Bernolakovej po vysokej výhre v šlágri jesennej časti na pôde Bytče v jednoznačnej úlohe favoritu. Tú však potvrdili až v druhom polčase. V tom prvom bola ich hra veľmi kostrbatá a súperovi dovolili po polčasovom hvizde rozhodcovskej dvojice myslieť na dobrý výsledok. Košičanky už v druhej minúte zahrávali dva sedemmetrové hody, ktoré však nepremenili. Aj preto išla Iuventa v 5. minúte gólom Barátovej do vedenia 3:0. Dvoj až trojgólové vedenie si Michalovčanky udržiavali až do sedemnástej minúty, kedy sa na to už tréner František Urban nechcel pozerať a za stavu 10:8 si zobral oddychový čas. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže v 24. minúte vyhrávali po góle Nagyovej 17:11 a oddychový čas si vzala aj lavička hostí. Aj tým time - out pomohol. Košičanky totiž v krátkom priebehu zaznamenali štyri góly v rade a v 26. minúte už bol rozdiel v skóre iba dvojgólový - 17:15. Úplný záver prvého dejstva vyšiel lepšie Iuvente, ktorá dvoma gólmi stanovila polčasové skóre na 19:15. V druhom polčase už na palubovke bolo iba jedno drusžtvo. Domáce hádzanárky totiž až v tomto dejstve ukázali svoju silu a rýchlymi kontrami trestali každú jednu chybu súpera. Ich náskok narastal v pravidelných intervaloch a v 43. minúte po presnom zásahu Habankovej viedli už o desať gólov - 29:19. Ani tento náskok ich neuspokojil a v 55. minúte konečne dosiahli métu štyridsiatich strelených gólov, keď na 40:26 upravila v druhom polčase výborne hrajúca Dziurová.

Michalovce - Košice 42:29 (19:15)

Pok. hody: 5/3 - 10/7, vylúčené: 7 - 6. Rozhodovali: Klimko a Klus - 70 divákov.

IUVENTA: Čičáková, Hurčíková, Ferenčíková - Lešková 3/1, Dziurová 6, Habánková 5, Chorovská, I. Kocanová 1, Danková 3, Nagyová 6, Barátová 2, Kniežová 2, Ščerbáková 6, Olšovská 8/2.

BERNOLÁKOVA: Vargová, Bodnárová - Pajorová 7/3, Hudáková, Simič 6/2, Sabačová 2/2, Lukáčková 4, Volanská 3, Mikulová 1, Čitáková, Silvášiová 6.