http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/7eb2n68wiqk46waf.jpg Odvetný súboj tretieho kola Pohára EHF Iuventy Michalovce na pôde slovinského RK GEN-I Zagorje priniesol okrem vytúženej postupovej radosti slovenského celku aj jedno nevídané športové gesto. Postarala sa oň brankárka Iuventy Lucia Gubiková, ktorá aj počas boja o postup do osemfinále nezabudla na základné pravidlo športu - čestnosť a korektnosť. Iuventa Michalovce chce aj touto cestou vyzdvihnúť jej rytierskosť a zmysel pre fair-play.

Prebiehala 56. minúta, stav zápasu bol 23:19, Iuventa hrala oslabená o vylúčenú Jelenu Markovičovú a v útoku jej rozhodcovia vzali loptu kvôli signalizovanej pasivite. Domáce okamžite rozohrali protiútok, na konci ktorého Ivana Ljubas trafila iba do brvna michalovskej brány, pravda, s pomocou teču Lucie Gubikovej. Lopta sa odrazila do stropu. Podľa pravidiel sa lopta mala rozohrávať z autovej čiary.

Kým rozhodca Anatolij Miščuk signalizoval, že v hre bude pokračovať Iuventa, jeho kolega Valerij Rožkov bol presvedčený o opaku. Aby sa ubezpečil vo svojom presvedčení, opýtal sa rovno Lucie Gubikovej, či sa lopty skutočne dotkla. Keďže dvadsaťročná brankárska jednotka Iuventy i slovenskej reprezentácie súhlasne prikývla, loptu získali Slovinky a ich kapitánka Neza Mitruševská zakrátko zvýšila skóre na 24:19. V tom čase chýbali do konca štyri minúty a každý gól v michalovskej sieti oddiaľoval ich postupové šance. Aj preto bolo gesto Lucie Gubikovej úctyhodné a na športovom poli málo vídané!

Prečítané: 1538x