http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/2ox6mz55z3v8pg8y.JPG Michalovským hádzanárkam sa to podarilo. Aj keď sa počas odvetného duelu zdalo, že im postup do osemfinále Pohára EHF ujde pomedzi prsty, nakoniec zverenky trénera Jána Packu udržali sedemgólové vedenie z prvého duelu tretieho kola (31:24) a na pôde aktuálneho lídra slovinskej ligy RK GEN-I Zagorje prehrali "iba" o šesť gólov 21:27, čím si zabezpečili to, že si európsku pohárovú sezónu zahrajú aj v jarnej časti roka 2014.

S postupom to však na začiatku druhého polčasu nevyzeralo ružovo. Domáce hráčky totiž počas odvety postupným krokom zmazávali ich náskok z prvého zápasu a v 33. minúte viedli 16:9, čím "vynulovali" sedemgólové manko z prvého súboja hraného v Chemkostav aréne. "Musím povedať, že domáce hrali veľmi dobre," začal hodnotenie duelu šťastný tréner Iuventy Ján Packa. "My sme urobili viacero technických chýb, vynechávala nám hlavne pravá strana. Našim zámerom bolo hrať jednoducho, dievčatám som vštepoval, aby nehrali pomalú hádzanú. To by totiž nemalo zmysel. Ako hovorím, nám horela hlavne pravá strana, kde absolútne nezahrala Markovičová a všetko to bolo na Mery Rebičovej, ktorá to nakoniec zvládla," pochválil Packa deväťgólovú strelkyňu.

Slovinky na domácej pôde ťahala za každým gólom zaplnená hala, ktorej tlaku podľahli aj slabí ukrajinskí rozhodcovia. Aj vďaka tomu sa Zagorje v  38. minúte dokonca ujalo vedenia 18:10 a tento výsledok posúval do osemfinále slovinského súpera. "Dievčatám som vtedy zdôrazňoval, aby nepanikárili, že naša chvíľa v zápase ešte príde. Chceli sme s tým niečo urobiť a podarilo sa, keď sme sa dotiahli na rozdiel troch gólov. Presne také niečo som aj očakával počas týždňa. Aj tomu sme preto prispôsobili tréningy a nakoniec sa nám to vyplatilo. A kedy som začal veriť, že nám postup neujde? Keď mám pravdu povedať, až v samom závere."

 

Infarktový záver

Iuventa sa zhruba na začiatku druhej polovice druhého dejstva vzchopila. Svojimi gólmi ju ťahala hlavne ľavá spojka Marianna Rebičová, ktorá v stretnutí zaznamenala deväť presných zásahov. Viac dala iba domáca Pia Ugrin. Tá ich vsietila ešte o jeden viac, no treba povedať, že šesť svojich gólov zaznamenala zo sedemmetrových hodov... „Súper sa síce dostal do postupového vedenia, no nám bolo jasné, že ešte nie je koniec a práve teraz sa láme chlieb dvojzápasu. Som veľmi rada, že sme zabrali a stiahli ich vedenie na 21:18, čím sme položili základ nášho postupu. Oni pravdepodobne odišli, podobne, ako u nás kondične, čo bola voda na náš mlyn. Tréner nám aj za nepriaznivého stavu zdôrazňoval, že máme hrať svoju hru a že naša chvíle ešte prídu. Mal pravdu," poznamenala kanonierka michalovskej Iuventy. Tá v infarktovom závere, kedy Iuventa prehrávala o postupových šesť gólov, verila, že im už postup do osemfinále už neujde. „Ja som v postup verila od začiatku duelu, no treba povedať, že ten sa nevyvíjal v náš prospech. Zagorje hralo veľmi dobrú hádzanú a viackrát sa dotiahlo práve na tých sedem gólov. Som veľmi rada, že sme to nakoniec zvládli a môžeme teda oslavovať postup.“

Súpera si nevyberá.

Nemecký Bayer Leverkusen, či Goppingen, ruská Lada Togliatti alebo Astrachaň, dánsky Kolding, Jolidon Kluž, alebo aj Baník Most. To sú možní súperi, ktorých môže Iuventa dostať v ďalšom kole Pohára EHF. Aj preto sa bude oko priaznivca slovenského šesťnásobného majstra upierať v utorok do Viedne, kde v sídle EHF vyžrebujú osemfinále tohto pohára. "Súpera si určite nebudeme vyberať. Teraz neviem povedať, či budeme nasadení, alebo nie. Hrať budeme jednoducho s tým, koho nám prisúdi utorkový žreb," odpovedal na našu otázku ohľadom najbližšieho súpera medzi šestnástimi najlepšími tréner Iuventy Ján Packa.

Ten so svojimi zverenkami dosiahol to, že si európsky pohár zahrajú aj v jarnej časti, s čím sa Iuventa mohla naposledy pochváliť v sezóne 2008/2009, kedy stroskotala v osemfinále práve Pohára EHF na nórskom Levangeri. Ten síce doma v úvodnom dueli zdolali jej hráčky tesne 29:28, no v odvete hranej 14. februára 2009 po slabom výkone prehrali 13:19 a so súťažou sa rozlúčili.  

Zdieľaj

Prečítané: 1240x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max