http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/fb37it8bsuqeoix5.JPG Juniorský celok Iuventy Michalovce prehral v nedeľňajšom súboji 9. kola prvej ligy žien na vlastnej pôde s tímom Nesvád 22:24, hoci prvý polčas vyhral 11:9. Zverenky trénera Františka Urbana sa v najbližšom kole predstavia na palubovke Bánoviec nad Bebravou, doma ich uvidíme o dva týždne v nedeľu 1. decembra 2013 v záverečnom súboji jesennej časti proti Bernolákovej Košice.

Zemplínčanky začali duel proti tabuľkovému susedovi, ktorý mal o jeden bod viac, výborne a v 10. minúte viedli po úspešne realizovanej sedmičke Habánkovej už 4:1. Na tento stav zareagoval kormidelník hosťujúceho tímu Juraj Miškovič oddychovým časom, ktorý jeho zverenkám pomohol a v 14. minúte bolo po presnom zásahu Fujasovej už 4:4. Až do záveru druhej desaťminútovky sa družstvá naťahovali o každý gól, až v 21. minúte ušli Michalovčanky súperovi o tri góly a vyhrávali 9:6. K tomuto vedeniu im pomohla spoľahlivým výkonom aj brankárka Zykova, ktorá zneškodnila niekoľko striel hostiek a v posledných sekundách úvodného dejstva aj pokutový hod E. Harisovej. Do kabín sa tak napokon išlo za stavu 11:9 pre Iuventu.

Hneď na začiatku druhého polčasu hostky dokázali dvojgólové manko zmazať, hneď nato však Habánková opäť poslala svoj tím do vedenia (12:11). Bolo to však poslednýkrát, čo michalovské družstvo v tomto zápase vyhrávalo. V 35. minúte bolo po góle strelecky disponovanej E. Harisovej už 12:13. O šesť minút nato za stavu 14:16 si vzal domáci lodivod František Urban time-out a Iuventa vyrovnala na 16:16. Vzápätí však Nesvady opäť ušli na rozdiel dvoch gólov a v 53. minúte vyhrávali už 22:18. Michalovčankám nepomohla ani výborná brankárka Zykova, ktorá mala v celom zápase úspešnosť zásahov 40%, pretože sa dopúšťali školáckych hrúbok a dokopy urobili vyše 20 technických chýb. V 59. minúte prehrávali 20:24, v úplnom závere však šťastnými gólmi Habánkovej a Chorovskej dokázali skorigovať na konečných 22:24.

Michalovce - Nesvady 22:24 (11:9)

Pok. hody: 5/4 - 4/2, vylúčené: 0-1. Rozhodovali: Čiljak ml. a Šimko - 50 divákov.

IUVENTA: Zykova, S. Kolesárová - Kocanová, Dziurová 3, R. Vargová, Tabaková, Danková 1, Nagyová, Habánková 9/3, Ščerbáková 1, V. Kišiková 2/1, Chorovská 3, Lešková 3.

ŠŠK CVČ: Rajkóová - Šuľanová 1, Fujasová 7, Gálová 1, E. Harisová 8/2, B. Molnárová 4, Hlinkovicsová, Szabó 3, L. Harisová, Burešová.

Prečítané: 1264x