http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/mku8b00rgt6v0qfb.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v stretnutí 9. kola najvyššej dorasteneckej ligy na domácej pôde nad tímom ŠŠK Prešov o deväť gólov 32:23 (12:10) a v tabuľke sa tak udržali na prvom mieste. Zverenky trénera Františka Urbana sa v najbližšom kole predstavia v šlágri na pôde Bytče, doma ich uvidíme v nedeľu 1. decembra 2013 proti košickej Bernolákovej v záverečnom kole jesennej časti.

Zápas dvoch popredných tímov tabuľky priniesol na dorastenecké pomery kvalitnú hádzanú. Úvod vyšiel lepšie michalovskej Iuvente, ktorá sa v prvej pätnásťminútovke ujala vedenia 5:3 na čo tréner hostí Roman Lamač (v minulosti viedol aj michalovskú Iuventu) zareagoval oddychovým časom. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže tie otočili skóre vo svoj prospech a trikrát sa ujali jednogólového vedenia (6:5, 7:6, 8:7). Iuventa ale od stavu 7:8 zaznamenala štyri góly v rade a po presnom zásahu Habánkovej vyhrávala v 26. minúte 11:8. Hostkám sa v závere prvého polčasu podarilo skorigovať vedenie Iuventy na rozdiel dvoch gólov - 12:10. Nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie michalovskej Iuvente, ktorá úvodnú trinásťminútovku vyhrala 8:5 a ujala sa tak vedenia 20:15, na čo tréner hostí zareagoval ďalším oddychovým časom. Ten však už rozbehnutú Iuventu nezastavil, keďže po rýchlom brejku a presnom zakončení Tabakovej vyhrávali zverenky Františka Urbana v 45. minúte 23:17 a v 52. minúte po góle Nagyovej už viedli dokonca o osem gólov - 28:20. Komfortný viacgólový náskok si Michalovčanky udržali až do konca zápasu, v ktorom nakoniec zvíťazili o deväť gólov 32:23.

Michalovce - Prešov 32:23 (12:10)

Pok. hody: 4/4 - 2/1, vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: Čiiljak ml. a Šimko - 120 divákov.

IUVENTA: Čičáková, Hurčíková, Kolesárová - Lešková 2, Dziurová, Habánková 11/4, Chorovská 1, Kocanová, Kišíková 1, Tabaková 4, Danková 4, Nagyová 7, Barátová, Ščerbáková 2.

ŠŠK: Lorenčíková, Goboňová - Kuchenová. Fotulová, Vencúriková 7, A. Čirčová 2, M. Čirčová, Jenčáková, Bodnárová 5, Kundrátová 3, Baranová, Muranská 4/1, Jurašková.