Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšej predohrávke siedmeho kola doma nad ŠKP Bratislava 37:25 (16:11). Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa najbližšie predstavia v sobotu 9. novembra 2013 v Nitre, kde sa stretnú s úradujúcim majstrom Slovenska UDHK o 13.00 hod. Doma ich najbližšie uvidíme v piatok 15. novembra 2013 v súboji deviateho kola proti Prešovu.

Keď hneď v úvode domáca Bajčiová nepremenila pokutový hod, akoby tým naznačila priebeh nasledujúcich minút. Tá istá hráčka totiž svojim druhým gólom v desiatej minúte zvýšila iba na 2:1. Potom sa Iuventa už rozbehla a po góle ľavorukej debutantky z tímu starších žiačok Lenky Holubovej (10:5) si lavička ŠKP vyžiadala oddychový čas. Ten zabral, pretože po presnom zásahu Nejedlíkovej z 25. minúty bratislavský tím znížil na 12:9. Záver prvého dejstva patril domácemu celku, ktorý svoje vedenie navýšil na päť gólov - 16:11.

Úplný uragán rozpútala Iuventa v úvode druhého polčasu, prvých dvanásť minút vyhrala 9:0 a v 42. minúte už zverenky trénera Maroša Vikartovského viedli 25:11! Čo ŠKP spočiatku zaspalo, to v nasledujúcich minútach dohnalo a desiatimi gólmi v rozmedzí desiatich minút znížilo v 52. minúte na 30:21. Aj záver druhej polovice zápasu patril Iuvente, ktorá pohodlne dokráčala k presvedčivému víťazstvu v pomere 37:25.

Michalovce - Bratislava 37:25 (16:11)

Pok. hody: 5/4 - 6/5, vylúčené: 8 - 3. Rozhodovali: Klimko a Klus - 77 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, Mulíková, Babincová - Holubová 5/2, Solárová 3, Michalková 1, Soročinová 11/1, Paľová 5, Bajčiová 5/1, Mašlanková, Etfleischová, Grobelníková 2, Štefaníková, S. Kocaníková 5.

ŠKP: Porubská, Renczešová - Lippová 1, L. Tomašechová 1, Ižová 6, Ághová 1, A. Hanušová, Lomjánska 2, Majerníková 1, Klementová, Nejedlíková 13/5.

Tabuľka po 6. kole: (plus predohrávka Iuventa - ŠKP)

1. Bytča            6    6    0    0    158:101    12
 2. Michalovce       7    6    0    1    220:166    12
 3. Trenčín          6    5    0    1    182:141    10