Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšej predohrávke siedmeho kola prvej ligy doma nad bratislavským ŠKP presvedčivo rozdielom štrnástich gólov 38:24 (19:14), vďaka čomu sa dostali do čela priebežnej tabuľky. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v sobotu 9. novembra 2013 v Nitre, kde sa stretnú s úradujúcim majstrom Slovenska UDHK o 15.00 hod. Doma ich najbližšie uvidíme v piatok 15. novembra v súboji deviateho kola proti Prešovu.

Súboj druhého s posledným mal spočiatku vyrovnaný priebeh, až do 15. minúty (10:10) snaživé "policajtky" zakaždým dokázali zmazať náskok domácich, ale keď Chorovská v 18. minúte zvýšila na 14:11, vzala si trénerka hostí Jana Kuťková time-out. Ani ten všakk rozbehnutú Iuventu nezastavil, keďže tá svoj náskok do prestávky navŕšila na rozdiel piatich gólov - 19:14.

Druhé dejstvo sa už hralo podľa michalovských nôt, Iuventa svoje vedenie postupne zvyšovala (v 36. minúte po trháku Nagyovej viedla 23:16). Keď v 50. minúte Tabaková premenila svoj trhák, viedli už domáce prvýkrát o desať gólov - 31:21. Keďže aj záver stretnutia patril Michalovčankám, tie sa napokon tešili zo zaslúženého štrnásťgólového víťazstva.

Michalovce - Bratislava 38:24 (19:14)

Pok. hody: 5/4 - 2/1, vylúčené: 7 - 4, navyše ČK: 60. Lešková (Iuventa, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Klimko a Klus - 100 divákov.

IUVENTA: Čičáková, Hurčíková, Kolesárová - Lešková 5, Dziurová 1, Habánková 6/3, Chorovská 2, I. Kocanová, V. Kišíková 4, Tabaková 11, Danková, Nagyová 7, Kniežová, Ščerbáková 2.

ŠKP: Porubská, Ižová, Toroková - M. Hanušová, Blahutiaková, A. Hanušová 2, Šmýkalová 3, Majerníková 7, Bednárová 2, Volfová, Žákovská 8/1, Šebestová 2.

Tabuľka po 6. kole: (plus predohrávka Iuventa - ŠKP)

1. Michalovce      5    5    0    0    161:114  10
  2. Bytča           5    4    0    1    176:131   8
 3. Šurany          5    3    0    2    101: 92   6
 4. UDHK Nitra      5    3    0    2    151:146   6
 5. Šaľa            5    3    0    2    136:147   6