http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/wakoa0j6rakwri4b.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce vstúpili do pohárovej Európy výborne, keď dvoma suverénnymi víťazstvami 40:28 a 41:17 vyradili v druhom kole Pohára EHF izraelský Bnei Hertzelyia, vďaka čomu postúpili do tretieho kola tohto pohára. V ňom ich už čaká oveľa tvrdší oriešok, keď zverenky trénera Jána Packu nastúpia proti slovinskému RK GEN-I Zagorje. Prvý zápas sa odohrá v sobotu 9. novembra v Chemkostav aréne, odvetné stretnutie na slovinskej pôde je na programe v termíne 16. - 17. november.

Víťazstvá idú do sveta

Keďže sa oba zápasy po dohode klubov odohrali v Chemkostav aréne, favoritom bola michalovská Iuventa. Tá nakoniec svoju pozíciu aj potvrdila a po dvoch vysokých výhrach 40:28 aj 41:17 postúpila do tretieho kola Pohára EHF. „Tento súper bol pre nás neznámou, nič sme o ňom nevedeli. Ja som si myslel, že sú trošku slabšie, niektoré ich herné činnosti však boli veľmi dobré. Aj preto nás možno v prvom zápase trošku prekvapili. Pasívnejšie sme bránili, navyše sme nevyužili osem čistých šancí a dopustili sa viacerých technických chýb. Druhý zápas bol z našej strany oveľa lepší. Svoje šance sme už premieňali a na našej strane nebolo vidno už toľko technických chýb. Bolo to možno aj preto, že sme už súpera trošku poznali a vedeli, čo už od neho môžeme čakať. Je to pohárová súťaž, v ktorej ide hlavne o výsledky a naše vysoké víťazstvá určite idú do sveta,“ poznamenal po vyradení izraelského protivníka lodivod Iuventy Michalovce Ján Packa, ktorý si myslí, že ľahký postup šesťnásobného slovenského majstra by sa zrodil aj v prípade, že by sa hralo klasickým pohárovým systémom doma-vonku. „Asi by nás to stálo viac peňazí, pretože by sme museli ďaleko cestovať. Je dobré, že sme hrali doma, no ja si myslím, že by tie výsledky neskončili ináč.“ 

Počas prestávky sa dať zdravotne dokopy

Michalovské hádzanárky tak postúpili do tretieho kola Pohára EHF, kde ich čaká slovinské RK GEN-I Zagorje. Tieto zápasy sú však na programe až o necelý mesiac a ešte predtým sa musia Packove zverenky zamerať na ligu. V nej ich teraz čaká vyše dva a pol týždňová reprezentačná pauza, v ktorej Slovenky začínajú kvalifikáciu o postup na ME 2014 v Chorvátsku a Maďarsku. Na úvod ich čaká duel na palubovke najväčšieho favorita na postup Francúzska a potom pravdepodobne kľúčový duel celej kvalifikácie, v ktorom privítajú v Šali celok Islandu. V nominácii trénera Dušana Poloza sa ocitlo až päť hráčok aktuálneho slovenského majstra a práve tento fakt bude trochu narúšať prípravu tímu na náročný záver jesene. „Na jednej strane som rád, že v tíme máme päť hráčok, no na druhej nám to trošku naruší prípravu na záver jesene. Ja len verím, že dievčatá sa v reprezentácii nezrania, určite budú kvalitne trénovať a vrátia sa k nám vo veľmi dobrej forme. Nič sa však nedeje. Trénovať budeme so zvyšnými dievčatami. Ja verím, že počas prestávky sa dajú dokopy aj naše zranené hráčky a záver jesene absolvujeme v kompletnom zložení,“ poznamenal kormidelník michalovskej Iuventy, ktorého zverenky po reprezentačnej pauze čakajú „zápasy jesene“. Najskôr vo štvrtok 31. októbra o 16.45 privítajú v šlágri 7. kola WHIL a možno aj celej jesennej časti lídra tabuľky Baník Most, a hneď po konfrontácii s minulosezónnym interligovým víťazom a domácej predohrávke 8. kola WHIL so Sencom ich už čaká prvý zápas tretieho kola Pohára EHF, v ktorom v sobotu 9. novembra privítajú družstvo RK GEN-I Zagorje.

Zdieľaj

Prečítané: 786x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max