http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/kk3y4j46j5d38zi2.JPG Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí štvrtého kola prvej ligy doma nad Močenkom vysoko 34:19, hoci do prestávky viedli iba rozdielom jedného gólu 14:13. Zverenky trénera Maroša Vikartovského budú najbližšie v akcii už tento piatok 11. októbra 2013, keď o 13.00 hod. privítajú v predohrávke piateho kola prvej ligy Trenčín.

Súboj mladších dorasteniek priniesol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom hostky ešte ako - tak držali s domácimi krok, v druhom už prítomní diváci videli koncert domácich. Michalovčanky mali výborný vstup do zápasu, keď v 16. minúte viedli po góle Kocaníkovej 10:5. Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom, ktorý Močenku výrazne pomohol. Jeho hráčky totiž začali sťahovať náskok Iuventy a v 25. minúte sa im dokonca podarilo vyrovnať - 12:12. O minútu neskôr sa dokonca Močenok štvrtým gólom v rade dostal do vedenia - 12:13. Tréner mladších dorasteniek Iuventy Maroš Vikartovský na štvorgólovú šnúru súpera zareagoval oddychovým časom. Po ňom najskôr vyrovnala Grobelníková a v poslednej minúte sa Iuventa dostala do vedenia po presnom zásahu Bajčiovej - 14:13. Druhý polčas už dominovali Michalovčanky. Súper postupne odchádzal kondične, čo hráčky Iuventy využívali na zvyšovanie svojho náskoku. Ten postupne narástol na pätnásť gólov a tak sa zrodila ich vysoká výhra  34:19.

Michalovce - Močenok 34:19 (14:13)

Pok. hody: 7/3 - 1/1, vylúčené: 6 - 5. Rozhodovali: Klimko a Klus - 100 divákov

IUVENTA: Muliková, Babincová - Diliková, Polláková, M. Kocanová, Solárová 4, B. Ondová 1, Filipová 1, Soročinová 7, Paľová 2, Bajčiová 6/2,  Etfleischová 1, Grobelníková 3, Kocaníková 9/1.

JUNIOR: Lovaszová, Bihariová, Karlubíková - Rácová, Verešová 2, Lenická, Tóthová 1, Kostrová, Packová 1, Lenčéšová 6, Dianová 8/1, Jágriová, Benčíková 1.

Prečítané: 1875x