http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/3k6kkupj24yibjg8.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí štvrtého kola doma nad Šuranmi 28:21 (14:11) a naďalej platí, že sú bodovo stopercentné. Zverenky trénera Františka Urbana majú v najbližšom kole voľno, v akcii budú až o dva týždne, keď ich čaká duel na palubovke Dunajskej Stredy.

Zápas štvrtého kola najvyššej ligy starších dorasteniek bol úrovňou slabším. Jeho úvod vyšiel lepšie domácim, ktoré po premenenej sedmičke Barátovej viedli v 9. minúte 6:2. Štvorgólové vedenie si hráčky Iuventy udržiavali aj v 22. minúte, kedy po rýchlom protiútoku Tabaková zvýšila na 10:6. Domáce hádzanárky aj naďalej zvyšovali svoje vedenie a po troch góloch Ščerbákovej v rade vyhrávali v 24. minúte už 13:7. Záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie hostkám. Tie záverečnú päťminútovku vyhrali 4:1 a v 29. minúte znížili na 14:11. Bodku za prvým polčasom dali nepremenené sedmičky na oboch stranách. Najskôr zaváhala hosťujúca Takáčová a po uplynutí hracej doby prvého polčasu aj domáca Kocaníková. Štvor až päťgólové vedenie si domáce hráčky udržiavali aj v úvode druhého dejstva. V jeho 41. minúte zvýšila vedenie Iuventy na 18:13 efektným gólom po rýchlom protiútoku Dziurová. Aj v ďalších minútach prvého dejstva sa hralo podľa nôt domácej Iuventy, Kišíková v 51. minúte zvyšila jej vedenie na 24:17 a sedemgólový náskok si zverenky trénera Františka Urbana udržali až do konca.

Michalovce - Šurany 28:21 (14:11)

Pok. hody: 6/3 - 5/4, vylúčené: 3 - 4, navyše ČK: 37. Mohylaková (Šurany, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Klimko a Klus - 100 divákov

IUVENTA: Ferenčíková, Čičáková, S. Kolesárová - Musilová, Lešková 6, Dziurová 3, B. Ondová 1, Chorovská 2, V. Kišíková 1/1, Tabaková 3, Danková, Barátová 4/2, Kniežová, Ščerbáková 7, Kocaníková 1.

CHIRANA: Vachová - Šurnovská, Mesárošová, Mohyláková 3, A. Klučková, Procházková 1, Daneková, Takáčová 11/3, Peceková, Jenigarová 1, Gábrišová 5/1.

Prečítané: 1925x