http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/ox80k673ketxmvjn.jpg Staršie dorastenky michalovskej Iuventy úspešne vstúpili do nového súťažného ročníka, keď v druhom kole prvej ligy doma zvíťazili nad Duslom Šaľa presvedčivo o dvanásť gólov 32:20 (14:9). Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v treťom kole v sobotu 28. septembra 2013 o 12.00 hod. na palubovke Partizánskeho. Doma ich uvidíme v nedeľu 6. októbra 2013 proti Šuranom.

Aj v zápase starších dorasteniek medzi Iuventou Michalovce a Šaľou sa zrodilo víťazstvo domáceho celku. Michalovčanky začali lepšie. V úvode však mali problém so zakončením, keď zahodili viacero čistých streleckých príležitostí. Napriek tomu sa v 13. minúte ujali po góle Habánkovej trojgólového vedenia 6:3 a o štyri minúty neskôr po presnom zásahu Nagyovej už viedli dokonca 8:4. Keď sa v 20. minúte opäť strelecky presadila Nagyová, Iuventa viedla o päť gólov – 10:5. Päťgólový rozdiel si zverenky trénera Františka Urbana udržali až do polčasového hvizdu rozhodcovskej dvojice. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáce hráčky naďalej kráčali pevným krokom za svojim prvým víťazstvom v tejto sezóne. V 34. minúte po góle Habánkovej viedli 19:11, o niekoľko desiatok sekúnd bol po góle Chorovskej rozdiel v skóre desaťgólový – 22:12. Takýto gólový rozdiel udržali domáce hráčky až do konca zápasu a po dobrom výkone si na svoje konto pripísali prvé dva body.

Michalovce - Šaľa 32:20 (14:9)

Pok. hody: 2/0 - 3/2, vylúčené: 1 - 2. Rozhodovali: Klimko a Klus - 150 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, Čičáková, Hurčíková - Lešková 2, Dziurová, Habánková 6, Chorovská 6, M. Kocanová, Kišíková 3, Tabaková 4, Nagyová 4, Barátová 2, Kniežová 1, Ščerbáková 1, Olšovská 3, Kocaníková.

DUSLO: Bariová - Perczeová 4, Rábeková 7/1, Turzovaiová 1, Špendlová 2/1, Dobišová 2, Gelnická, Tisajová, Lanczová 3, Csádiová 1.

Prečítané: 1983x