http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/f8ziydjrut6djb2e.jpg Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom šlágri druhého kola prvej ligy nad Duslom Šaľa 26:23, keď do prestávky viedli 14:9. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa v najbližšom kole predstavia v sobotu 28. septembra o 14.00 hod. na palubovke Partizánskeho, doma ich uvidíme o dva týždne v nedeľu 6. októbra 2013 proti Močenku.

Súboj mladších dorasteniek priniesol zápas plný zvratov. Úvod stretnutia vyšiel lepšie hosťujúcemu Duslu, ktoré aj napriek tomu, že nepremenilo dva sedemmetrové hody vyhrávalo v 5. minúte 3:1. Následne mali hostky presilovku o dve hráčky, no tú paradoxne prehrali 0:2 a Iuventa tak vyrovnala na 3:3. Následnú sedemnásťminútovku vyhrali zverenky trénera Maroša Vikartovského 8:1 a v 22. minúte sa ujali vedenia 11:4. Záver pvého polčasu ale patril hostkám, ktorým sa podarilo znížiť na polčasových 14:9. Zápas plný zvratov pokračoval aj v druhom polčase. Jeho začiatok zvládlo lepšie Duslo. To šnúrou piatich gólov vyrovnalo po presnom zásahu Lanczovej v 35. minúte na 14:14 a o niekoľko sekúnd sa dokonca dostalo do vedenia 15:14. Iuventa ale zapla na vyššie obrátky a po presnom zásahu Michalkovej viedla v 43. minúte 17:15. Dvojgólový náskok si Michalovčanky udržiavali aj v 48. minúte, kedy Kocaníková upravila na 20:18. V záverečných minútach Iuventa zápas z rúk nepustila. V 54. minúte už jej hráčky po presnom zásahu M. Kocanovej viedli o štyri góly (24:20) a v pohode tak dokráčali k druhému tohtosezónnemu víťazstvu. Nič na tom nezmil ani premenený pokutový hod hosťujúcej Tisajovej, ktorá v záverečných sekundách hry už len stanovila konečný výsledok zápasu na 26:23.

Michalovce - Šaľa 26:23 (14:9)

Pok. hody: 2/2 - 7/4, vylúčené: 5 - 2. Rozhodovali: Klimko a Klus - 150 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, Mulíková - Kostovčíková, Polláková, M. Kocanová 2, Solárová 1, Michalková 1, Filipová, Soročinová 8, Paľová 2, Bajčiová 1, Barátová 4/2, Mašlanková, Etfleischová 1, Grobelníková 2, Kocaníková 4.

DUSLO: Istvánová, Mozoľová - Perczeová 7, Tisajová 4/1, Pospišová, Špendlová 5, Hraňová, Lanczová 5/2, Zalubelová 2, Hlavatá, Pappová, Volenticsová, Slamicová.

Prečítané: 1946x