http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/zqc4at2325db3vrz.jpg Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili vo svojom úvodnom domácom vystúpení v prvej ženskej lige nad Zlatnou na Ostrove presvedčivo 39:17, keď už do prestávky viedli 22:8. Zverenky trénera Františka Urbana sa na budúcu sobotu 28. septembra 2013 o 18.00 hod. predstavia na palubovke nováčika v Topoľčanoch, doma ich najbližšie uvidíme v nedeľu 6. októbra 2013 proti Močenku.

Domáce hráčky pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne a už v šiestej minúte viedli gólom Tabakovej 5:0. Keď v 10. minúte strelila táto hráčka gól už na 8:4, lavička hostí zareagovala oddychovým časom. Ten však Zlatnej vôbec nepomohol. Domáce im totiž súkali jeden gól za druhým a do polčasu si vypracovali desaťgólový náskok. Ten narastal aj v záverečných minútach prvého dejstva, kedy najskôr Nagyová upravila na 19:7 a potom v záverečných sekundách stretnutia Olšovská dala na polčasových 22:8.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáce hráčka naďalej kontrolovali priebeh hry a zaslúžene dokráčali k svojmu prvého tohtosezónnemu víťazstvu. V 47. minúte viedli po góle Kovaličkovej 30:9. Aj keď im vytúžená štyridsiatka len tesne unikla, tréner František Urban mohol byť s ich prístupom, ako aj vysokým víťazstvom 39:17 úplne spokojný.

Michalovce jun. - Zlatná n./O. 39:17 (22:8)

Pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčené: 2 - 5. Rozhodovali: Klimko a Klus - 150 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Medveďová - I. Kocanová, Piskayová 5, R. Vargová 2, Tabaková 9, Nagyová 6, Habánková 2, Wollingerová 2/1, Olšovská 5/1, Kovaličková 7.

HANDBALL: E. Vargová, Ballová, Csenteová - J. Szabóová 3, Turza 4, Zakál 3/1, Kasznárová 3, Šebenová 2/1, Lehotská, M. Szabóová 2.

Prečítané: 2271x