http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/bzjq54efmyshh22v.jpg Počas tohto leta sa v európskej hádzanej diali veci. Kým trebárs Rusko či Rumunsko mali vlani v skupinovej fáze Ligy majstrov až dvoch účastníkov (Dinamo Volgograd a Zvezda Zvenigorod, respektíve Oltchim Valcea a Jolidon Kluž), aktuálne im hrozí, že si najprestížnejšiu európsku súťaž nezahrá ani jeden ich klub. Prispeli k tomu hlavne finančné problémy, takisto kolísavý ranking, nuž a práve krach Oltchimu Valcea ponúkol priamu účasť medzi nasadenými v Lige majstrov aj poľskému Lublinu. Aj preto je MKS označovaný za najväčšie európske prekvapenie. Klub, ktorý sa chystal na kvalifikáciu, odrazu musel zmeniť plány. A ruka v ruke s novými cieľmi MKS zmenil aj káder, pred novou sezónou kúpil sedem nových hráčok!

Hoci lublinský klub vo svojej histórii menil už sedemkrát názov, patrí medzi stálice poľskej klubovej hádzanej, keďže od roku 1995 (v najvyššej súťaži debutoval dva roky predtým) získal majstrovský titul pätnásťkrát! Najväčší úspech klubu sa však viaže k roku 2001, keď pod názvom 2001 vyhral po triumfe nad Podravkou Koprivnica Pohár EHF. Zaujímavé je, že v sezóne 2008/2009 bol trénerom tohto ambiciózneho klubu aj súčasný kouč Iuventy Ján Packa a získal s ním majstrovský titul.

Ak sme spomínali, že MKS výrazne posilňoval, treba povedať, že lovil iba v poľských vodách. Na jeho súpiske sú tri legionárky, bieloruské spojky Mihdaliova a Nestsiaruk, čerstvou posilou je bulharská reprezentačná brankárka Ekaterina Dzhukeva (190 cm) prichádzajúca z poľského Elblagu. Z neďalekých Kielcov MKS posilnili spojka Kamila Skrzyniarz i Joana Drabik, novou posilou je aj urastená pivotka Joanna Szarawaga, z Kielcov prišla aj talentovaná stredná spojka Honorata Syncerz, nuž a z francúzskeho Le Havre sa vrátila skúsená spojka Marta Gega. Poslednou posilou je ľavoruká spojka Katarzyna Kozimur z Gliwíc.  

Káder MKS Lublin na Memoriáli Tomáša Jakubča 2013

Brankárky: Aleksandra Baranowska, Ekaterina Dzhukeva (Bulharsko), Weronika Gawlik.

Spojky: Alina Wojtas, Dorota Małek, Katarzyna Jarosz, Kamila Skrzyniarz, Katarzyna Kozimur, Marta Gęga, Alesia Mihdaliova (Bielorusko), Honorata Syncerz, Valiantsina Nestsiaruk (Bielorusko).

Krídla: Karolina Konsur, Katarzyna Wojdat, Małgorzata Majerek, Małgorzata Rola.

Pivoti: Edyta Danielczuk, Joanna Szarawaga.

Tréner: Edward Jankowski.

Účastníci 20. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubču
Iuventa Michalovce
Hypo Niederösterreich (Rakúsko)
Rostov na Done (Rusko)
MKS Lublin (Poľsko)
HCM Baia Mare (Rumunsko)

Program 20. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča
Štvrtok 8. august
Iuventa Michalovce - Rostov na Done (18.00)

Piatok 9. august
Iuventa Michalovce - MKS Lublin (17.00)
HCM Baia Mare - Hypo Niederösterreich (19.00)

Sobota 10. august
HCM Baia Mare - Rostov na Done (9.00)
Hypo Niederösterreich - MKS Lublin (11.00)
MKS Lublin - Rostov na Done (16.30)
Iuventa Michalovce - Hypo Niederösterreich (18.30)

Nedeľa 11. august
MKS Lublin - HCM Baia Mare (9.00)
Hypo Niederösterreich - Rostov na Done (11.00)
Iuventa Michalovce - HCM Baia Mare (13.00)
Záverečný ceremoniál (14.30)

Zdieľaj

Prečítané: 1525x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max