http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/xiakkoigifjw0xzs.JPG Ďalším výnimočným účastníkom blížiaceho sa 20. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča je ruský vicemajster HC Rostov na Done. Tento klub už na tomto podujatí štartoval, v roku 2009 ho aj vyhral. Účastník kvalifikácie Ligy majstrov v túžbe postúpiť medzi najlepších šestnásť tímov starého kontinentu posilňuje káder o sto šesť. Jeho najčerstvejším prírastkom je jedno z najrýchlejších krídel v Európe Iullia Manaharová. Aj tento klub berie turnaj v Michalovciach s maximálnou vážnosťou, nielenže príde v najsilnejšom možnom zložení, ale do dejiska turnaja pricestuje oproti ostatným účastníkom už o dva dni skôr...

Rostov na Done odštartoval letnú prípravu už prvého júla a zanedlho sa vybral na dvojtýždňové sústredenie do rakúskeho strediska Maria Alm. Vzhľadom k tomu, že rostovský klub čaká začiatkom septembra kvalifikačný turnaj o jedno postupové miesto v talianskom Salerne, ruský vicemajster neponecháva nič na náhodu. Pripravuje sa v Európe, vďaka čomu sa aj môže zúčastniť Memoriálu Tomáša Jakubča.

Rostov na Done hlásil pred štartom sezóny tri posily a všetky boli zo zahraničia. Prvou bola skúsená chorvátska bombardérka Kristina Elezová, prichádzajúca z maďarského Érdu, no majúca aj bohaté skúsenosti z Podravky Koprivnica, francúzskeho Metzu a slovinského Krimu Ľubľana. Z tímu ruského majstra Dinamo Volgograd prišlo ukrajinské ľavé krídlo Viktória Borščenková, nuž a najväčšou posilou rostovského klubu je Iullia Manaharová, pravá krídelníčka z tímu rumunského semifinalistu Ligy majstrov Oltchim Valcea.

Naopak, vlaňajší káder opustila čiernohorská pivotka Ana Djokičová (Vardar Skopje), ďalšia pivotka Maja Petrovová odišla na materskú dovolenku, skúsená Elvíra Žitlovová ukončila hráčsku kariéru, nuž a trio Tatiana Lavreňuková, Oxana Cvirinková a Maria Garbuzová zamierilo do Kubaňu Krasnodar.  

Káder Rostova na Done

Brankárky: Sonja Barjaktarovičová (Čierna Hora), Galina Gabisová, Marina Skladčiková

Spojky: Vladlena Bobrovnikova, Anna Senová, Jelena Slivinská, Regina Šimkuteová (Ukrajina), Kristina Elezová (Chorvátsko), Oľga Ažiderská, Jekaterina Artamonova

Krídla: Oxana Svitanková, Marina Jarcevová, Viktória Borščenková (Ukrajina), Suzanna Gigolyanová, Iullia Manaharová.

Pivotky: Oľga Perederyjová (Ukrajina), Maria Kerčiková, Iryna Šibanová (Ukrajina),

Tréner: Sergej Belickij

Účastníci 20. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubču
Iuventa Michalovce
Hypo Niederösterreich (Rakúsko)
Rostov na Done (Rusko)
MKS Lublin (Poľsko)
HCM Baia Mare (Rumunsko)

Program 20. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča
Štvrtok 8. august
Iuventa Michalovce - Rostov na Done (18.00)

Piatok 9. august
Iuventa Michalovce - MKS Lublin (17.00)
HCM Baia Mare - Hypo Niederösterreich (19.00)

Sobota 10. august
HCM Baia Mare - Rostov na Done (9.00)
Hypo Niederösterreich - MKS Lublin (11.00)
MKS Lublin - Rostov na Done (16.30)
Iuventa Michalovce - Hypo Niederösterreich (18.30)

Nedeľa 11. august
MKS Lublin - HCM Baia Mare (9.00)
Hypo Niederösterreich - Rostov na Done (11.00)
Iuventa Michalovce - HCM Baia Mare (13.00)
Záverečný ceremoniál (14.30)

Zdieľaj

Prečítané: 898x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max