http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/a3bsmhs5uocgdvss.jpg Ako prvý nahlásil súpisku na blížiaci sa dvadsiaty ročník Memoriálu Tomáša Jakubča jeho najhviezdnejší účastník, rakúsky veľkoklub Hypo Niederösterreich Viedeň. Spomedzi pätnástich hráčok, ktoré sa už o dva týždne predstavia v michalovskej Chemkostav aréne, je až osem z Brazílie! Potešiteľné je, že medzi nimi nechýba ani aktuálne najlepšia hráčka sveta, Alexandra Priscila Do Nascimento. Aj vďaka nej bude mať Memoriál Tomáša Jakubča najjagavejšie obsadenie vo svojej dvadsaťročnej histórii.

Rakúsky veľkoklub príde do Michaloviec už pod taktovkou nového trénera, keďže doterajšieho lodivoda legendárneho Maďara Andrása Németha vystriedal dánsky kormidelník Morten Soubak. Ten je zároveň trénerom brazílskej ženskej reprezentácie. Je to svadba z rozumu, pretože na súpiske viedenského Hypa je až osem Brazílčaniek. Práve preto je výhodné, že základ reprezentácie „kanárikov“ hrá silné európske súťaže, čo môže zúročiť na olympijských hrách v Rio de Janeiro v roku 2016.

Potešiteľné je, že rakúsky šampión berie turnaj v Michalovciach s maximálnou vážnosťou a do Chemkostav arény príde s najsilnejšou možnou zostavou. Nebude v nej chýbať až osem Brazílčaniek, medzi ktorými dominuje aktuálne najlepšia hráčka sveta Alexandra Nascimento!

Dodajme, že pre michalovského diváka exkluzívny súboj medzi domácou Iuventou a Hypo Niederösterreich Viedeň je na programe v sobotu 10. augusta 2013 o 18.30 hod.

Káder Hypa na Memoriál Tomáša Jakubča:

Brankárky: Barbara ARENHART (Brazília), Anna HAJGATÓ (Maďarsko)

Spojky: Gorica AČIMOVIĆ (Rakúsko), Carolline DIAS MINTO (Brazília), Deonise FACHINELLO CAVALEIRO (Brazília), Francielle GOMES DA ROCHA (Brazília), Ana Paula RODRIGUES BELO (Brazília), Patrícia KOVÁCS (Rakúsko)

Krídla: Fernanda Franca DA SILVA (Brazília), Alexandra Priscila DO NASCIMENTO (Brazília), Viktória MAULER (Rakúsko), Vera MÜLLER (Rakúsko)

Pivotky: Fabiana CARVALHO CARNEIRO DINIZ (Brazília), Stefanie KAISER (Rakúsko), Simona SPIRIDON (Rakúsko)

Tréner: Morten Soubak (Dánsko).

Účastníci 20. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubču
Iuventa Michalovce
Hypo Niederösterreich (Rakúsko)
Rostov na Done (Rusko)
MKS Lublin (Poľsko)
HCM Baia Mare (Rumunsko)

Program 20. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča
Štvrtok 8. august
Iuventa Michalovce - Rostov na Done (18.00)

Piatok 9. august
Iuventa Michalovce - MKS Lublin (17.00)
HCM Baia Mare - Hypo Niederösterreich (19.00)

Sobota 10. august
HCM Baia Mare - Rostov na Done (9.00)
Hypo Niederösterreich - MKS Lublin (11.00)
MKS Lublin - Rostov na Done (16.30)
Iuventa Michalovce - Hypo Niederösterreich (18.30)

Nedeľa 11. august
MKS Lublin - HCM Baia Mare (9.00)
Hypo Niederösterreich - Rostov na Done (11.00)
Iuventa Michalovce - HCM Baia Mare (13.00)
Záverečný ceremoniál (14.30)

Zdieľaj

Prečítané: 1284x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max