http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/hvy2b8msiua82b56.jpg Staršie dorastenky michalovskej Iuventy prehrali v sobotňajšom stretnutí záverečného kola prvej ligy doma s Bytčou 30:31 (16:15). O víťazstve MHK rozhodla gólom po čase z deväťmetrového hodu Alica Kostelná. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej a Mariána Ujhelyho sa najbližšie predstavia v rámci finále Československého pohára v Olomouci, ktoré sa uskutoční počas nasledujúceho víkendu v metropole Hanej.

Zápas starších dorasteniek priniesol napínavú hádzanú od prvej do poslednej minúty. Vo väčšine prvého polčasu bola vo vedení hosťujúca Bytča. Tá v 11. minúte po presnom zásahu Šichmanovej vyhrávala 6:3. Zakrátko však Olšovská dvoma gólmi zatrúbila do útoku a zdalo sa, že michalovská Iuventa sa rozbehne. Zastavili ju však vylúčenia, ktoré hostky využili na štvorgólové vedenie, keď v 20. minúte vyhrávali 11:7. Posledná desaťminútovka ale vyšla oveľa lepšie Iuvente, ktorej sa podarilo v 25. minúte po presnom zásahu Nagyovej vyrovnať na 12:12. Následne sa hostky opäť nadýchli a dvoma gólmi strhli vedenie na svoju stranu (12:14). Iuventa ale v záverečných troch minútach prvého dejstva štyrmi gólmi otočila priebeh a v 30. minúte viedla po góle Holešovej 16:14. Záverečné slovo patrilo hosťujúcej Kostelnej, ktorá premeneným pokutovým hodom znížila na polčasových 16:15.

Zemplínčankám vyšiel aj úvod druhého dejstva, keď v 33. minúte vyhrávali po góle Holešovej 19:15 a zdalo sa tak, že zápas posledného kola dovedú do víťazného konca. Hostky sa však „otrepali“ a už o niekoľko minút boli vo vedení, keď Kostelná naklonila misky váh na ich stranu (21:22). Od tohto momentu bola Bytča vo vedení, ktoré nepustila až do záverečného hvizdu rozhodcovskej dvojice. Trénerka domácich Marianna Nemčíková chcela hosťujúce ťaženie zastaviť oddychovým časom, ten však nepriniesol želaný efekt. V 55. minúte už viedli hráčky MHK o tri góly (27:30), no Iuvente sa dvoma gólmi Tabakovej a jednom Holešovej podarilo na začiatku záverečnej minúty vyrovnať. O konečnom víťazstve hostí rozhodla kanonierka Kostelná, ktorá z deviatky po uplynutí času prestrelila blok domácich a lopta z jej ruky nakoniec skončila v sieti - 30:31.

Michalovce - Bytča 30:31 (16:15)

Pok. hody: 4/3 - 7/6, vylúčené: 4 - 0. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 100 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, S. Kolesárová, Kuščová - V. Kišiková, Habánková 1, Ujhelyová 1, Dziurová, Chorovská, Fuleková 5, Tabaková 2, Nagyová 5, Šimková, M. Holešová 3, Kocanová, Olšovská 7/3, Feňovčíková 6.

MHK: L. Janešíková, Mičienková - Lapšová 1, Hanulíková, Vaninová 4, Holincová, Záhumenská, Micheľová 2, Šichmanová 7, Kostelná 14/6, Gajdošíková 1, Ballayová 2.