http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/ec6rpx0ywqs2m334.jpg Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí záverečného kola prvej ligy doma nad obhajcom majstrovského titulu MHK Bytča rozdielom troch gólov 31:28, keď do prestávky viedli 16:13. O víťazovi tohto súboja sa rozhodovalo v poslednej minúte, kedy najprv bytčianska Gajdošíková 40 sekúnd pred sirénou premenila pokutový hod, čím znížila na 29:28, no domáce dokázali vo zvyšnom priebehu svoj náskok ešte zvýšiť a napokon zaslúžene zvíťazili.

Posledný zápas mladších dorasteniek priniesol kvalitnú hádzanú, o ktorú sa pričinili obidve strany. Úvod vyšiel lepšie domácej Iuvente. Tá sa na konci 9. minúty ujala po góle Leškovej trojgólového vedenia (6:3). Hosťujúce hráčky sa však nevzdávali a v 20. minúte po premenenej sedmičke Gajdošíkovej znížili na rozdiel jedného gólu - 10:9. Na tento stav zareagovala lavička domácich oddychovým časom. Ten Michalovčankám zjavne pomohol, keďže po presnom zásahu Šimkovej v 27. minúte viedli o štyri góly (14:10) a aj tréner hostí Jozef Hanták siahol po oddychovom čase. Jeho zverenkám sa síce podarilo znížiť v závere na rozdiel dvoch gólov (15:13), no posledné slovo patrilo domácej Barátovej, ktorá z pokutového hodu upravila polčasové skóre na 16:13.

Aj v druhom polčase sa hrala na dorastenecké pomery kvalitná hádzaná. Hostky ukrajovali z náskoku Iuventy a v 42. minúte sa im po góle strelecky aktívnej Gajdošíkovej (v stretnutí dosiahla sedemnásť gólov) podarilo vyrovnať na 20:20. Michalovčanky išli vzápätí do dvojgólového vedenia (22:20), no hostkám sa podarilo v 47. minúte opäť po góle Gajdošíkovej vyrovnať – 22:22. Zverenky trénera Daniša sa však silou – mocou chceli so sezónou rozlúčiť výhrou a v 50. minúte po presnom zásahu Ščerbákovej opäť viedli dvojgólovým rozdielom (24:22). Hostkám sa však podarilo dvakrát zmazať dvojgólové manko, keď najskôr vyrovnali z 24:22 na 24:24 a potom aj v 55. minúte aj z 26:24 na 26:26. Samotný záver ale vyšiel lepšie Iuvente, ktorá nakoniec zaslúžene vyhrala 31:28.

Michalovce - Bytča 31:28 (16:13)

Pok. hody: 4/3 - 9/9, vylúčené: 4 - 0. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 100 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, Čičáková, Hurčíková - Barátová 7, Lešková 2, Chorovská 3, Ščerbáková 1, Michalková, Kniežová 9, Filipová, Šimková 8/1, Soročinová, Danková, Mašlanková, Etfleischová.

MHK: Maňová, Furgaláková, D. Mičienková - Kmošenová 1, Pastorková 2, Holincová 3, Hanulíková 2, Gajdošíková 17/9, Bačíkovská 3, Vozáriková, Pistovčáková, K. Mičienková.