http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/874wukd3y3mvo2gf.jpg Jediný deň po pripomenutí si desaťročného jubilea od zisku prvého majstrovského titulu hádzanárky Iuventy Michalovce dosiahli ďalší historický míľnik - získali tretí zlatý primát po sebe, ktorý bol celkovo už ich šiesty. Vtedy i teraz bol pri slávnostnom dekorovaní jediný človek - lekár Ján Džavan. Nič to však nemení na tom, že Iuventa je opäť najlepšia. Potvrdila to ziskom Slovenského pohára, druhým miestom v spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL a napokon i ziskom majstrovského titulu. To všetko potvrdzuje aj ich neuveriteľná séria 21 súťažných zápasov bez prehry, keďže zverenky trénera Jána Packu naposledy utŕžili porážku ešte 6. novembra 2012 v Porube (28:27) gólom Hrbkovej päť sekúnd pred koncom. Aj toto sú fakty, ktoré potvrdzujú dominantné postavenie michalovských hádzanárok na slovenskom poli.

Bolo presne 19.24, keď záverečný klaksón v šalianskej hale stanovil koniec tretieho finálového duelu medzi Duslom a Iuventou. Niežeby bol výsledok 17:24 prekvapujúci, pretože o triumfe Zemplínčaniek bolo de facto rozhodnuté už po prvom polčase, ale ten gejzír radosti, aký sa pravidelne opakuje pri podobných triumfoch, bol opäť spontánny, nenapodobiteľný a hlavne majstrovský. Zverenky trénera Jána Packu striekali šampanským, fotili sa a už na šalianskej palubovke oslavovali. 

Potom sa presunuli na svoje tradičné miesto v Diakovciach, kde síce v čase ich príchodu ešte plunul hokejový zápas Slovensko - Fínsko, lenže akosi nikoho z víťazov nezaujímal. Možno to bolo nepriaznivým vývojom stavu a možno aj preto, že tentoraz bola pre všetkých na prvom mieste hádzaná.

Ešte pred slávnostnou večerou absolvovali slávnostné príhovory prezident klubu Gabriel Dorič, predseda predstavenstva Chemkostav, a.s., Tibor Mačuga, tréner Ján Packa, ale aj kapitánka družstva Lucia Tobiašová. Všetci sa unisono zhodli, že aj keď Iuventa dosiahla na vrchol, nebola to ľahká sezóna, no od tej nasledujúcej čakajú ešte viac. Nuž, slovo do bitky!

Potom sa za oslavujúcim tímom zastavili aj fanúšikovia a keď vo vedľajšej budove začala hrať muzika, tanečný parket ovládli michalovské zlaté dievčatá. Tie z Diakoviec vyrážali až ďaleko po polnoci, takže do Michaloviec pred Chemkostav arénu prišli v čase, keď bežní ľudia už mierili do vedľajšieho kostola na omšu.

Majstrovské oslavy budú pokračovať v utorok prijatím u primátora mesta Michalovce Viliama Zahorčáka a nebude chýbať ani stretnutie s fanúšikmi. Viac podrobnosti prinesieme neskôr.

Nech sa páči, vychutnajte si fotogalériu z majstrovských osláv Iuventy Michalovce.

Ďalšie foto z majstrovských osláv sem ...

Zdieľaj

Prečítané: 2461x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max