http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/g0a45o3ttopdu73e.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšom stretnutí 26. kola nad Partizánskym 34:32, keď do prestávky viedli takisto dvojgólovým rozdielom 18:16. Zverenky trénerskej dvojice Marianna Nemčíková a Marián Ujhely majú počas najbližšieho víkendu voľno, v akcii budú až v súboji 29. kola v Šali, ktorý sa pravdepodobne odohrá v sobotu 11. mája.

Súper, ktorý mal k dispozícii iba jednu náhradníčku do poľa, mal byť pre domáci tím ľahkým sústom. Spočiatku tomu nasvedčoval aj vývoj skóre, ktoré otvorila po 20 sekundách pivotka Feňovčíková. Iuventa viedla 4:2 i 5:3, no Danlog potom tromi gólmi v rade v 9. minúte otočil na 5:6. Keď o dve minúty bolo 7:8, domáca lavička siahla po zelenej karte a oddychovom čase. Nepomohlo. Súper v 13. minúte viedol 10:7 o šesť minút neskôr dokonca 14:10. Až potom sa Iuvente chytila v bráne Kuščová, čo rezultovalo do zvratu v skóre a stavu 17:16 v 28. minúte. Trénerka Partizánskeho Beňušková si vybrala po oddychovom čase, ale do prestávky skórovali už len domáce.

Po zmene strán začali Michalovce dvojnásobným oslabením, čo Partizánske využilo na vyrovnanie (19:19). V 44. minúte sa Nagyovej podarilo streliť tri góly za sebou, vďaka čomu sa Iuventa dostala do vedenia 28:24. Zdalo sa, že domáce sú na koni, zvlášť, keď Olšovská v 52. minúte zvýšila už na 31:26. Danlog ale zabojoval, 46 sekúnd pred koncom Svobodová znížila kontaktným gólom na 33:32. V čase 59:33 si domáca lavička vzala time-out, hneď po ňom využila Ujhelyová dieru v obrane súpera a gólom na 34:32 rozhodla o vydretom víťazstve Iuventy.

Michalovce - Partizánske 34:32 (18:16)

Pok. hody: 3/2 -2/2, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 50 divákov.

IUVENTA: S. Kolesárová, Kuščová - Habánková 4, Ujhelyová 2, Dziurová, Popovičová, Fuleková, Daňková, Tabaková 1, Nagyová 9, Šimková 3, Olšovská 6, M. Holešová 3, Kocanová, Feňovčíková 6.

HK DANLOG: Belláková - Koprdová 4, Gregušová 3, Svobodová 2, Kapsová 9, Šudíková 1, Bettáková 6, Legeňová 7.