http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/fmruf3ionbq0bcry.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce v prvých dvoch finálových dueloch nezaváhali a po výhrach 33:20 a 31:19 sú len krok od tretieho majstrovského titulu v rade. Ten budú môcť urobiť už počas nasledujúceho víkendu, kedy sú na programe tretí a prípadne štvrtý zápas finálovej série. Tie sa však odohrajú na palubovke súpera. Bude Iuventa aj svoj šiesty majstrovský titul sláviť podobne, ako päť predtým v Šali?

Zaslúžené víťazstvá

Michalovské hádzanárky v obidvoch zápasoch zvíťazili rozdielom triedy a potvrdili tak úlohu favoritiek. V prvom stretnutí síce Šaľa držala s Iuventou krok, no následne prišli dve desaťminútovky bez gólu a tie rozhodli o prvom víťazstve michalovského celku. „To sa nám stávalo v tejto sezóne častejšie. Vždy máme takéto výpadky, ktoré kvalitný súper dokáže využiť. Brankárka Iuventy Gubiková v týchto momentoch doslova zavrela bránu a súper nás trestal za každú jednu chybu. V našom prípade takéto hluché pasáže rozhodujú zápasy v náš neprospech,“ zdôraznila po druhom finálovom stretnutí krídelníčka Dusla Lucia Bérešová, ktorá takéto hluché minúty pripisuje tomu, že Šaľa má mladé družstvo. V druhom finálovom zápase sa síce až také hluché minúty v podaní Dusla nevyskytli, no na rozdiel od prvého stretnutia Iuventa kráčala ešte pevnejšie za druhým víťazstvom a majstrovským mečbalom. „Ich kvalita kádra sa ukázala v plnom rozsahu. Máme obrovské problémy so zachytávaním ich prvej vlny, čo podľa na rozhodlo. Ich výhry sú úplne zaslúžene. Teraz sa séria sťahuje na našu palubovku a my tam chceme Michalovčanky ešte potrápiť,“ podotkla Bérešová, na ktorej slová nadviazal aj tréner Dusla Tomáš Kuťka. „Aj keď si uvedomujeme silu Iuventy a sme realisti, doma chceme sériu ešte zdramatizovať. Bolo by vynikajúce, keby sme vyhrali pre našich skvelých fanúšikov aspoň sobotňajší zápas. Určite ešte flintu do žita nehádžeme,“ poznamenal lodivod šalianskeho Dusla.

Chcú rozhodnúť už v sobotu

Sobotňajšie prvé stretnutie finálovej série začali lepšie hráčky hostí. Tie trikrát viedli o tri góly (0:3, 1:4, 3:6) a vtedy to na vysokú výhru vôbec nevyzeralo. „Ide o finálové zápasy a asi sme to trošku mali v podvedomí. Potom sme sa ale ukľudnili a pevne kráčali za víťazstvom. Vedeli sme, že vstup bude dôležitý a možno sa nám aj preto na začiatku nedarilo,“ uviedla pivotka Iuventy Dominika Horňáková. Aj podľa nej sobotňajší duel rozhodli hluché pasáže súpera. Čo však rozhodlo nedeľňajší finálový duel? „Jednoznačne naša dobrá obrana a rýchly prechod do útoku. Práve z prvej vlny sme totiž trestali chyby súpera a vedeli sme, že práve tam ho môžeme zlomiť. To sa nám aj podarilo.“ Michalovské hádzanárky tak majú k dispozícii tri majstrovské mečbaly a Horňáková verí, že na svoj šiesty titul Iuventa dlho čakať nebude. „Ja pevne verím, že už v sobotu využijeme prvý mečbal a budeme sa tešiť z titulu.“  Spokojnosť z triumfov neskrýval ani tréner Iuventy Ján Packa. "Som veľmi rád, že dievčatá potvrdili svoju kvalitu a v sérii vedieme 2:0,“ povedal kormidelník michalovského celku, ktorý následne dodal. „K dispozícii máme tri mečbaly. Som presvedčený, že jeden z nich využijeme a budeme sa tak tešiť z titulu.“

Zdieľaj

Prečítané: 957x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max