http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/dxva3iefnnfqqn0t.jpg Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy podľahli v šlágri 24. kola prvej ligy doma vedúcemu Prešovu 19:24 (10:14), čím definitívne stratili šancu na prípadný zisk majstrovského titulu, naopak, Šarišanky k nemu urobili rozhodujúci krok. Zverenky trénerskej dvojice Dušan Daniš a Soňa Bačíková sa najbližšie predstavia v Brezovej pod Bradlom, stretnutie 25. kola prvej ligy ich tam čaká v nedeľu 28. apríla 2013 o 13.30 hod.

Šláger prvých dvoch tímov tabuľky mal jednoznačný priebeh v prospech hosťujúceho Prešova. Jeho hráčky totiž od začiatku držali zápas vo svojich rukách, keď už v úvode išli do trojgólového vedenia (0:3). Michalovčanky si nevedeli poradiť s ich obranou, ktorej pomáhali statickou streľbou. Hlavný rozdiel bol v brankárkach a takisto aj v spojkovom rade, kde sa nenašla ani jedna domáca hráčka, ktorá by vzala zodpovednosť na svoje plecia. Hostky po dobrom začiatku neupustili od svojej hry a v 14. minúte si za stavu 2:6 tréner Iuventy Dušan Daniš zobral oddychový čas. Ten jeho zverenkám na chvíľu pomohol, keďže v 17. minúte znížila Eftleischová na rozdiel jedného gólu (6:7) a zdalo sa, že Michalovčanky môžu lídra zdolať. Prešovčanky sa však veľmi rýchlo zobudili a v 26. minúte opäť viedli štvorgólovým rozdielom (8:12). Takýto odstup ostal až do konca prvého polčasu.

Hostky o svojom víťazstve rozhodli v úvode druhého dejstva, kde si svoje polčasové vedenie nielenže ustrážili, ale v 46. minúte ho dokonca natiahli už na sedem gólov (13:20). Od tohto momentu sa zápas už len dohrával a hráčky Prešova tak víťazstvom na palubovke druhého tímu urobili výrazný krok k zisku majstrovského titulu.

Michalovce - Prešov 19:24 (10:14)

Pok. hody: 4/4 - 0, vylúčené: 3 - 4. Rozhodovali: Gedeon a Vydra - 150 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, Čičáková, Hurčíková - Barátová 4, Lešková 3/3, Skočná, Chorovská 2, Ščerbáková 1, Michalková, Kniežová 1, Filipová, Šimková 2/1, Soročinová, Danková 1, Etfleischová 4, Grobelníková 1.

BEMACO ŠŠK SLŠ: Lorenčíková, Ďuricová - Hižnayová, Vencuriková 3, Šumberová 4, Čirčová 7, Kuchenová, Jurašková, Šutranová 8, Geročová, Kundrátová 1, Baranová 1.