http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/3szov7h77r4qiyve.jpg Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom záverečnom vystúpení na domácej pôde v tejto sezóne nad Zlatnou na Ostrove presvedčivo rozdielom dvadsiatich gólov 38:18 (18:7) a upevnili si vedúce miesto v prvoligovej tabuľke. Zverenky trénerskej dvojice František Urban a Marián Ujhely čaká už len záverečné stretnutie tohto ročníka prvej ligy žien, v ktorom sa na budúcu nedeľu o 18.00 hod. stretnú s Interom Bratislava na jeho pôde v priamom súboji o celkové prvenstvo.

Od úvodného hvizdu rozhodcovskej dvojice nebolo pochýb, kto je pánom na ihrisku. Domáce hráčky totiž vzali opraty stretnutia do svojich rúk a po presnom zásahu Hvostaľovej viedli v 7. minúte 4:0. Až potom sa presadili aj hostky, keď ich prvý gól v stretnutí zaznamenala v 8. minúte z pokutového hodu Zakálová. Michalovčanky naďalej nadeľovali svojim súperkám jeden gól za druhým. Už v 20. minúte viedli desaťgólovým rozdielom, keď po presnom zásahu Hvostaľovej bol stav 14:4. Do konca prvého dejstva ich náskok ešte narástol a do polčasových kabín sa išlo za stavu 19:7.

Ani druhé dejstvo zmenu neprinieslo. Michalovčanky naďalej svojim súperkám dávali gól za gólom, a tak nečudo, že ich náskok narástol na dvadsať zásahov, keď v 59. minúte dala Hollá na 37:17. Vytúžená štyridsiatka nakoniec nepadla, no hráčky Iuventy sa aj tak mohli tešiť z vysokej výhry.

Michalovce jun. - Zlatná na Ostrove 38:18 (18:7)

Pok. hody: 5/5 - 2/2, vylúčené: 4 - 7, navyše ČK: 55. Zakálová (Zlatná, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 100 divákov.

IUVENTA jun.: S. Kolesárová, Medveďová - Tabaková 3, R. Vargová 6, Kovaličková 4, Piskayová 4, Vinyukova, Hollá 4, Hvostaľová 9/4, M. Holešová 3/1, Babuková 4, Kocanová 1, Olšovská.

HANDBALL: Csenteová, Ballová - Szabóová 2, Turzová 9/1, Zakálová 2/1, Kasznárová 2, Šebenová 1, Goghová 1, Švec-Somogyiová, Lehotská 1.